Події

17.01.2020|08:51|Буквоїд

На 96 році життя помер Толкін-молодший, упорядник спадку батька та видавець "Сільмаріліону"

16 січня у французькому Драгіньяні відійшов в інший світ Крістофер Толкін, видавець неопублікованих за життя батька творів

Про це повідомляє сайт  Міжнародного товариства толкіністів.

Третій і молодший син автора "Володаря кілець" народився в 1924 році в Лідсі, під час Другої світової війни був пілотом королівських ВПС Великобританії, потім став викладачем англійської мови в Оксфордському університеті.

Крістофер був автором багатьох оригінальних карт Середзем´я, які публікувалися в перших виданнях «Володаря кілець».

Після смерті батька разом з канадцем Гаєм Габріелем Кєєм вони допрацювали і опублікували невидану книгу Толкіна-старшого «Сильмариліон». Пізніше Крістофер працював над його чернетками і випустив 12-томну серію "Історія Середзем´я".

Син Толкіна був главою компанії Tolkien Estate, яка управляє майном та авторськими правами на твори його батька, за винятком прав на адаптацію "Хоббіта" і "Володаря кілець", які належать Middle-earth Enterprises продюсера Сола Зенца.

У листопаді 2017 року Tolkien Estate продала Amazon права на виробництво серіалу по всесвіту "Володаря кілець", вартість угоди не розголошувалася. У тому ж місяці Крістофер склав із себе повноваження глави компанії, зосередившись на видавничому бізнесі.

Син Толкіна критикував трилогію Пітера Джексона, кажучи, що автори "випатрали книгу, знявши екшен-фільм для 15-25-річних", пише The Guardian. За його словами, "Толкін став монстром, поглинутим своїм власним популярністю і абсурдністю нашого часу", а комерціалізація звела нанівець естетичний і філософський вплив творінь письменника. При цьому син Крістофера Саймон консультував команду Джексона.коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга
Книги від Bookzone

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери