Re: цензії
- 11.04.2026|Богдан СмолякТутешні час і люди
- 11.04.2026|Тетяна Торак, м. Івано-ФранківськДо себе приходимо з рідними
- 09.04.2026|Анастасія БорисюкСонце заходить, та не згасає
- 08.04.2026|Маргарита ПадійА хто сказав, що наш світ є істинним, реальним?
- 07.04.2026|Микола Миколайович ГриценкоБунт проти розуму як антиспоживацький протест
- 07.04.2026|Віктор ВербичІгор Павлюк: «Біль любові. Дивний біль»
- 07.04.2026|Ірина КовальНа межі нового народження
- 07.04.2026|Надія ЄришЛютий, який досі триває
- 06.04.2026|Андрій Павловський, письменник, журналіст, педагог, турагентСвітло, що не згасає у темряві (різдвяна проза, яка лікує)
- 06.04.2026|Віктор ВербичУ парадигмі непроминальної п’ятсолітньої історії
Видавничі новинки
- Прозовий дебют Надії Позняк «Ти ж знаєш, він ніколи тобі не дзвонить…»Книги | Буквоїд
- Сащук Світлана. «Дратва тиші»Поезія | Буквоїд
- «Безрозсудна» Лорен Робертс: почуття vs обов’язок та повалені імперіїКниги | Буквоїд
- Ігор Павлюк. «Голод і любов»Поезія | Буквоїд
- Олена Осійчук. «Говори зі мною…»Поезія | Буквоїд
- Світлана Марчук. «Магніт»Поезія | Буквоїд
- Олександр Скрипник. «НКВД/КГБ проти української еміграції. Розсекречені архіви»Історія/Культура | Буквоїд
- Анатолій Амелін, Сергій Гайдайчук, Євгеній Астахов. «Візія України 2035»Книги | Буквоїд
- Дебра Сільверман. «Я не вірю в астрологію. Зоряна мудрість, яка змінює життя»Книги | Буквоїд
- Наомі Вільямс. «Пацієнтка Х, або Жінка з палати №9»Проза | Буквоїд
Події
Став відомий перший лауреат премії ім. Платона Воронька
Комітет премії ім. Платона Воронька відзначив першого лауреата.
Комітет премії ім. Платона Воронька відзначив першого лауреата. Про це повідомляється на Facebook-сторінці «Весела абетка».
Ім’я переможця було оголошене вчора в Національному музеї літератури.
Диплом єдиної відзнаки НСПУ за прозову книжку для дітей «Перша доріжка в небо» отримав письменник Анатолій Григорук. Книжка вийшла минулого року у видавництві «Час майстрів».
Лауреату премії вручили диплом та грошову винагороду.
До складу комітету премії увійшли: Наталія Богданець-Білоскаленко, Василь Василашко, Анатолій Качан, Оксана Кротюк, Тетяна Майданович, Марія Морозенко, Леся Мовчун, Наталка Поклад. Голова журі: Тамара Коломієць.
«Перша доріжка в небо» – це збірка оповідань, до якої увійшли 23 повчальні історії, «які могли статися з будь-якою дитиною у будь-який час та у будь-якій країні».
«Їхні герої зробили для себе висновки і стали добрішими, співчутливішими, хоробрішими, наполегливішими, а тепер готові навчити цього ж і маленьких читачів» , – сказано в анотації.
Премія ім. Платона Воронька – українська щорічна літературна премія НСПУ в галузі літератури для дітей. Премію заснували 2018 року. Її присуджують у двох номінаціях: найкраща поетична книжка для дітей українською мовою та найкраща прозова книжка для дітей українською мовою.
На здобуття премії висувають авторські книжки для дітей, що вийшли друком упродовж двох попередніх років, але не пізніше ніж за три місяці до їх висунення на премію. Премію не присуджують за книжки, відзначені іншими літературними всеукраїнськими преміями.
Інформація: Читомо
Додаткові матеріали
- Презентація «Слухай. Бібліотека аудіокниг українською мовою»
- У музеї історії Києва відбудеться презентація книги «Як зробити Україну успішною»
- Першим лауреатом літературної премії ім. Платона Воронька став Анатолій Григорук
- Леонід Фінберг став лауреатом премії "Світло Справедливості"
- 5 книжок Старого Лева, які отримали відзнаки від БараБуки
Коментарі
Останні події
- 11.04.2026|09:11Україна на Bologna Children´s Book Fair 2026: хто представить країну в Італії
- 11.04.2026|08:58Віктор Круглов у фіналі «EY Підприємець року 2026»
- 07.04.2026|11:14Книга Артура Дроня «Гемінґвей нічого не знає» підкорює світ: 8 іноземних видань до кінця року
- 07.04.2026|11:06Українське слово у світі: 100 перекладів наших книжок вийдуть у 33 країнах
- 06.04.2026|11:08Перша в Україні spicy-серія: READBERRY запускає лінійку «гарячих» книжок із шкалою пікантності
- 06.04.2026|10:40Україна на Брюссельському книжковому ярмарку: дискусії, переклади та боротьба за європейські полиці
- 03.04.2026|09:24Кулінарія як мова та стратегія: у Відні презентували книгу Вероніки Чекалюк «Tasty Communication»
- 30.03.2026|13:46Трамвай книги.кава.вініл на Підвальній повертається в оновленому форматі
- 30.03.2026|11:03Калпна Сінг-Чітніс у перекладі Ігоря Павлюка
- 30.03.2026|10:58У Києві оголосили переможців літературної премії «Своя полиця»
