
Re: цензії
- 27.06.2025|Ірина Фотуйма"Коні не винні" або Хроніка одного щастя
- 26.06.2025|Михайло ЖайворонЖитомирський текст Петра Білоуса
- 25.06.2025|Віктор ВербичПро що промовляють «Вартові руїни» Оксани Забужко
- 25.06.2025|Ігор ЗіньчукБажання вижити
- 22.06.2025|Володимир ДаниленкоКазка Галини Пагутяк «Юрчик-Змієборець» як алегорія про війну, в якій ми живемо
- 17.06.2025|Ігор ЧорнийОбгорнена сумом смертельним душа моя
- 13.06.2025|Тетяна Качак, літературознавиця, докторка філологічних наук, професорка Прикарпатського національного університету імені Василя СтефаникаЗвичайний читач, який став незвичайним поетом
- 12.06.2025|Ігор Зіньчук«Європейський міст» для України
- 07.06.2025|Ігор ЧорнийСни під час пандемії
- 03.06.2025|Тетяна Торак, м. Івано-ФранківськКаміння не мовчить: контур герменевтики
Видавничі новинки
- Джон Ґвінн. "Лють Богів"Проза | Буквоїд
- Дженніфер Сейнт. "Аталанта"Проза | Буквоїд
- Вероніка Чекалюк. «Діамантова змійка»Проза | Буквоїд
- Джон Ґвінн. "Голод Богів"Книги | Буквоїд
- Олеся Лужецька. "У тебе є ти!"Проза | Буквоїд
- Крістофер Паоліні. "Сон у морі зірок"Проза | Буквоїд
- Дженніфер Сейнт. "Електра"Книги | Буквоїд
- Павло Шикін. "Пітон та інші хлопці"Книги | Буквоїд
- Книга Анни Грувер «Вільний у полоні» — жива розмова з Ігорем Козловським, яка триває попри смертьКниги | Буквоїд
- Тесла покохав ЧорногоруКниги | Буквоїд
Події
З’їзд Спілки письменників України розпочався з конфлікту
Цими днями відбувся Х з’їзд Національної спілки письменників України.
Цими днями відбувся Х з’їзд Національної спілки письменників України. Як повідомляв ЛітАкцент, атмосфера була досить напруженою ще перед його початком. Лунали взаємні звинувачення як від нинішнього керівництва Спілки, так і «опозиційно» налаштованих членів, низка з них відмовилася брати участь у з’їзді.
Тим не менше захід розпочався й відразу з конфлікту. Низка делегатів, очолювані Сергієм Пантюком та Володимиром Даниленком, поставили під сумнів легітимність обрання президії, мандатної та лічильної комісії та заблокували трибуну. На протидію їм до зали увійшли невідомі молодики спортивної зовнішності й почали відтісняти опонентів нинішнього керівника спілки. Михайло Сидоржевський – чинний голова НСПУ пояснив, що він запросив для забезпечення порядку приватну охоронну фірму. Самі охоронці не змогли сказати, яку саме фірму вони представляють.
Ключове питання з’їзду – ревізія діяльності керівництва та обрання голови НСПУ. Із п’яти кандидатів – Михайла Сидоржевського, Михайла Слабошпицького, Анатолія Гая, Володимира Даниленка та Олексія Кононенка, чинний голова був переобраний. За нього віддали голоси 219 делегатів.
Як зазначила оглядачка інформаційної агенції «Погляд» Ольга Аверіна: «Дехто з трибуни кидався образливим словом “шпана” на адресу колег по високому мистецтву. Дехто замахувався кулаками на вільнодумців. А ще дехто зізнавався: “Товариство, давайте не тільки їсти й пити горілку, а й робити літературу!”. Сумно і прикро за багатьох із представників українського письменства. Як наголосив один із делегатів у своєму виступі: “Такої ганьби, як сьогодні, не було ніколи!”»
Додаткові матеріали
- В Україну не впустили книжки, у яких присутні ознаки пропаганди
- Раритетне видання «Вечорів на хуторі поблизу Диканьки» продали за шалену суму
- В Ужгород повертається традиційна святкова акція "Письменник за прилавком"
- Вінницький музей української марки поповнився новими експонатами
- Благодійний фонд закликає небайдужих подарувати книгу онкохворим дітям
- Михайла Сидоржевського переобрано на посаду голови Спілки письменників України
Коментарі
Останні події
- 01.07.2025|21:38Артур Дронь анонсував вихід нової книги "Гемінґвей нічого не знає": збірка свідчень про війну та життя
- 01.07.2025|18:02Сергію Жадану присуджено австрійську державну премію з європейської літератури
- 01.07.2025|08:53"Дикий Захід" Павла Казаріна тепер польською: Автор дякує за "довге життя" книги, що виявилась пророчою
- 01.07.2025|08:37«Родовід» перевидає «З країни рижу та опію» Софії Яблонської
- 01.07.2025|08:14Мартин Якуб презентував у Житомирі психологічний детектив "Гріх на душу"
- 01.07.2025|06:34ТОП-10 книг ВСЛ за червень 2025 року
- 01.07.2025|06:27Українська письменниця Євгенія Кузнєцова у лонглисті престижної премії Angelus
- 29.06.2025|13:28ВСЛ оголосило передзамовлення на книжку Юлії Чернінької "Бестселер у борг"
- 26.06.2025|19:06Дмитро Лазуткін став лауреатом літературної премії імені Бориса Нечерди
- 26.06.2025|14:27Роман, що повертає емпатію: у Луцьку вийшла книжка Костянтина Коверзнєва