Головна\Події\Культура

Події

29.11.2018|23:28|Буквоїд

Михайла Сидоржевського переобрано на посаду голови Спілки письменників України

На Х з´їзді письменників України переобрано на посаді голови Національної спілки письменників Михайла Сидоржевського.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, за продовження терміну повноважень чинного голови НСПУ проголосували 219 із 349 делегатів з’їзду.

Загалом на посаду керівника Спілки письменників пропонувалося 5 кандидатур: крім Сидоржевського ще Михайло Слабошпицький, Анатолій Гай, Володимир Даниленко, Олексій Кононенко.

Проте після кількагодинних дебатів було ухвалено рішення про переобрання чиного голови НСПУ.

Варто зазначити, що на початку з´їзду частина делегатів не погодилася із запропонованими списками лічильної комісії, секретаріату та президії. Тож довелося переголосовувати кандидатури поіменно, шляхом піднімання мандатів. Працівники охорони не допустили силового протистояння.

Звертаючись до учасників з´їзду, заступник міністра культури Юрій Рибачук зазначив, що авторитет українського письменника важко переоцінити. Перемога, суспільна єдність, економічне піднесення залежить від стабільності осередків культури та їх співпраці між собою.

Він наголосив, що в україні є система стимулів для літературної творчості - стипендії Президента для молодих письменників та митців, літературні премії імені Олеся Гончара, Миколи Гоголя, Шолом Алейхема тощо. А Київська міська рада своїм нещодавнім рішенням встановила для всіх національних творчих спілок ставку земельного податку у місті Києві на рівні 0,01 % від нормативної грошової оцінки (цю інформацію учасники з´їзду зустріли оплесками).

Варто зазначити, що з 402 письменників, які мали мандат делегатів, зареєструвалися на з´їзді 349, тож його визнано правомірним, адже кількість делегатів перевищує 1/5 від загальної кількості членів НСПУ.коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери