Новини

01.11.2019|14:12|Буквоїд

Ія Ківа. «Перша сторінка зими»

«Перша сторінка зими» — поетична збірка Ії Ківи, до якої увійшли вірші 2015—2019 рр. Це тексти про мову і неможливість говорити, про пошук ідентичності й історичну пам’ять, про осмислення великої історії і вписаних в неї приватних історій, про війну й травматичний досвід, про вкорінення та мапування. А загалом — про людину в буремні часи й пошук слів для розуміння того, що відбувається, відбувалося і ще відбудеться.

Уривок з передмови Галини Крук:

Поезія виймає із тебе душу і все, що є тобі дорогим і важливим, розкладає перед очима, перевіряє на міцність, очищує від зайвини, ревізує. Від неї хочеться сховатися, але ніде. Від її хірургічного скальпеля та безжальної оптики, від її точних описів та чіпких психологічних деталей, від її болісної відвертості. Бо доки в небесній бібліотеці продовжують палити книжки нам на голови і ніхто ще не знає, чим закінчиться уся ця історія, нема часу відвертатися від неї, як би не було важко її читати.
«Перша сторінка зими» Ії Ківи — книжка, яка прошиває і зшиває. Поцілює і зцілює. Наново вчить читати. Особливо ті сторінки реальності, для яких далеко не кожному вистачає сміливості.

 Галина Крук

Ія Ківа. Перша сторінка зими. Поезії. — Київ: Дух і літера, 2019. — 72 с.коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга
Книги від Bookzone

Коментарі  

comments powered by Disqus

- фільми в кінотеатрах України

Партнери