Електронна бібліотека/Проза

СЦЕНИ З ПІДЗЕМЕЛЛЯАнатолій Дністровий
СЦЕНИ З ПІДЗЕМЕЛЛЯАнатолій Дністровий
Пізно ввечері, майже поночі...Сергій Жадан
Поетичні новиниМикола Істин
Настя малює не квіткуПавло Кущ
БубликПавло Кущ
Серцем-садом...Микола Істин
коли надто пізно ти знаєш що мало любив...Анатолій Дністровий
LET ME GОOKEAN ELZY
Конвертуй світлосутність поезії в душах...Микола Істин
де я тебе розлив...Сергій Осока
"Рейвах" (уривок з роману)Фредерік Верно
Стільки людей поховано у пустелі...Олег Короташ
Можеш забрати в мене трохи страху?Сергій Жадан
Далі стоятимеш там, де завжди і була...Катерина Калитко
Після снігуОксана Куценко
Спочатку поет жив в життєпросторі світла...Микола Істин
Буде час, коли ти...Сергій Жадан
Буде злива початку світу, і підніметься Рось...Катерина Калитко
І не вистачить сонця, аби все освітитиСергій Жадан
отак прокинутися від вибуху...Павло Коробчук
посеред ночі під час важкого кашлю...Анатолій Дністровий
з міста, якого немає, не доходять новини...Галина Крук
Велика годинникова стрілкаСергій Жадан
Вечірня школаДмитро Лазуткін
Оповита сном (THE SLEEPER)Едгар По
Нас не вчили жити в такому, і ми вчимося, як можемо...Катерина Калитко
Чужими піснями отруєна даль не навіки...Ігор Павлюк
Візерунки на склі. То від подиху нашого...Мар´яна Савка
Святи Йордан водою не вогнем...Мар´яна Савка
Така імла - поміж дощем і снігом...Мар´яна Савка
Він переїхав в Бучу в середині березня 2021...Максим Кривцов
Приймаю цю осінь внутрішньовенно...Сергій Кривцов
Завантажити
1 2 »

Роман-епопея

Том перший

Книга перша

Усі щасливі народи схожі один на одного, а всі нещасливі – нещасні кожен по-своєму. Україні пощастило завдяки неуважливості, забудькуватості – прикмети генія! – Петра І – (псевдо – Великий). Утопив коня в грязюці – тут же й місто Конотоп, випустив підзорну трубу у воду – і потекла ріка Ворскла, забув під віковим дубом сумку – і вродилися Суми, на крутих наддніпрянських пагорбах загубив царственного кия Івашки Грозного – маємо Київ. І так далі. Для загального добра нічого не шкода. Імператор ладен був і спіднє десь посіяти, але вчасно схаменувся: місцина та могла назватися надто немилозвучно.
А тоді вже ми почали з того всього виходити. З суми, тюрми, багна, з-під кия і т.д. Дехто сподобився вискочити з гоголівської шинелі, комусь дісталася «діжурка» Гр. Тютюнника, більшості ж – недоношена до нитки материна куфайка. Маршал Жуков вийшов не з салону м-м Шерер, а з народу.
Книга друга
Маршал Жуков дуже любив своїх бойових друзів, із якими переміг у громадянській. Було багато втрат. Але на війні як на війні. Трагічніше, коли побратимів-маршалів розстрілюють свої у мирний час. Тут жодна логіка безсила, і нічим не допоможеш. Та це ще більше загартувало залізний характер полководця. І саме вчасно – перед великою Війною.

Том другий

Книга перша

Маршал Жуков був абсолютно переконаний, що ворога треба бити тільки на його власній території. І був великий план. Як це зробити. Та знайшовся негідник, котрий, хоч із деяким запізненням (Віктор Суворов-Різун), попередив Гітлера.
... У першій половині року того пріснопам’ятного сорок першого довго трималася в небесах комета Молотова-Ріббентропа, червона, аж коричнева, віщуючи біди і нещастя.
Книга друга
Отож довелося воювати на своїй території. Але Маршал Жуков не боявся Сталіна. Пару місяців поспіль він уперто втовкмачував Верховному, що навіть командир дивізії, не те що армії, має право без згоди Ставки залишати або брати, виходячи з тактичних міркувань, якийсь хутірець, не викривляючи загальної стратегічної лінії.
Том третій
Книга перша
Здавати чи обороняти Москву?! Ось так руба постало питання. Історичний досвід підказував, що столицею заради державних інтересів треба поступитися. Поляки брали Москву, Наполеон брав, – і це для них кінчалося плачевно.
Але Маршал Жуков, на відміну од Кутузова, мав двоє очей. І він побачив:
а) Гітлер далеко не Наполеон;
б) Москва потужно одяглася в камінь і горіти нічому.
Можна, звичайно, запалити дерев’яну Мар’їну Рощу, де купчаться переважно бандити і хулігани. Але ж вони, хоч люди і схиблені, та класово не чужі. І Москва вперше вистояла.

Книга друга

Великі надії покладав Адольф на добре укріплений правий берег Дніпра. Та Маршал Жуков із товаришами по зброї знайшли неординарний хід. На ділянці від Лютежа до Миколаєва вони кинули в бій дивізії необмундированих: дядьків, яких після розгрому Південно-Західного фронту в 41-му було чималенько в селах, дітлахів, які за роки окупації встигли трохи підрости. Зброї в них не було (навіщо вона ненавченим?), плавзасобів – також (уміння плавати – справа суто індивідуальна), але в осінню воду вони полізли відважно.
Доки ошелешені німці дивувалися з того всього, пострілюючи, наші основні сили захопили потрібні плацдарми на правому березі.
Цей неабиякий досвід міг знадобитися й союзникам, котрі ніяк не могли висадитись у Нормандії. Ейзенхауер тільки те й робив, що бідкався: усе узбережжя встелене мінами. На що Маршал Жуков резонно зауважив: а ви пошліть попереду пару дивізій штрафників.
Та у хвалькуватих союзників не те що пари дивізій – взводу штрафників не було! Загалом же з водою в Маршала Жукова пов’язані й трагічні спогади. Якось він заскочив на переправу, де коїлося безладдя. Маршал Жуков рішуче вихопив пістолета і застрелив офіцера, який щось там хотів відрапортувати. За хвилину з’ясувалося, що то зовсім не комендант переправи, а простий піхотний капітан, який опинився не в тому місці і не в той час. (Див.: «Час і простір» у зб. «Теорія радянського літературознавства» еtс).

Том четвертий

Книга перша

Як людина свого часу, Маршал Жуков брав активну участь у соціалістичному змаганні. Так, він зробив усе можливе і неможливе, аби першим доскочити Берліна. Геніально просто він поміняв напрями ударів армій і фронтів. Продажні буржуазні історики говорили, що столицю рейху можна було б і не штурмувати – за два тижні вона б однаково здалася. Та солдати, котрим дуже хотілося додому, не послухали командирів і пішли в бій. Триста тисяч загиблих під Берліном і на його вулицях – ніщо, порівняно з виграшем у часі.
Зате скапітульований Берлін тут же отримав кілька вагонів добірної кави. Бо Маршал Жуков був і великим інтернаціоналістом. Ось і український народ мав переселитися на неозорі простори Сибіру – аби людям ніщо не нагадувало воєнного лихоліття і не травмувало їхніх душ. Уже Маршал Жуков (разом із Берією) і наказа відповідного підписали. Та, на жаль, розорена війною країна не могла

1 2 »

Останні події

30.10.2024|14:38
У просторі ПЕН відбудеться зустріч із письменницею Оксаною Мороз у межах Кіноклубу Docudays UA
30.10.2024|13:44
10 причин відвідати Фестиваль “Земля Поетів” у Львові 9-10 листопада
28.10.2024|13:51
Оголошено довгі списки Книги року ВВС-2024
25.10.2024|09:29
Книгарня біля Софіївського парку: "Книгарня "Є" відкрила магазин в Умані
19.10.2024|09:56
Названі лавреати Міжнародного літературного конкурсу прози рукописів «Крилатий Лев»
17.10.2024|12:48
У видавництві “Чорні вівці” розпочався передпродаж підліткового зимового фентезі “Різдвяний експрес” Карін Ерландссон
17.10.2024|11:55
Розпочався конкурс на здобуття премії Drahomán Prize за 2024 рік
17.10.2024|11:33
Що читає Україна?: аналітика по областям
17.10.2024|11:27
«Liber 24»: як Україна вперше взяла участь у книжковому ярмарку в Барселон
11.10.2024|18:46
Киян запрошують обміняти російськомовні книжки на українські по “шокуючій знижці”


Партнери