Re: цензії

26.01.2021|Богдан Дячишин, Львів
Думне слово правди
Стефаник – 2021
23.01.2021|Ганна Клименко-Синьоок
Опір локдауну, або Мандри в «поміжчасся» та «поміжпростор’я»
23.01.2021|Людмила Даниленко, кандидатка філологічних наук
Заглянути в СРСР і обов’язково повернутися
22.01.2021|Віра Марущак
Рядки, наповнені любов’ю
22.01.2021|Богдан Дячишин, Львів
«Я і є пам’ять»
22.01.2021|Ярослав Поліщук
Наші прекрасні шістдесяті (?)
Сила небайдужих
20.01.2021|Ірина Будзяк, Івано-Франківськ
Спішу до вас
18.01.2021|Валентина Семеняк
Маємо пам’ятати: у кожного з нас своя, наймиліша у світі «Загребля»

Інфотека - письменники

Луканов Юрій

Відомий український журналіст, публіцист, документаліст.

Крім численних статей, він є автором кількох книжок, сценаріїв документальних фільмів, автором і продюсером документальних фільмів. Про самого себе каже, що він серйозний журналіст, який часто валяє дурня. Правда, останнім часом уточнює, що все більше почувається дурнем, який грає серйозного журналіста.  З одного боку, написав першу в Україні незалежну книжку про діючого на той час главу держави «Третій Президент. Політичний портрет Леоніда Кучмии». З того ж самого боку він є автором сценарію і продюсером кількох документальних фільмів, серед яких найпомітніші «Три любові Степана Бандери», «Хто ви є, містер Джекі?» - останній про стосунки дисидента Валерія Марченка з громадянкою Голландіїї Джекі Бакс, яка писала йому у неволю аж чотири роки, доки ... він не помер. А з іншого боку, Луканов видав книжку з назвою, яка багатьом здається гидотною. Це збірник політичних епіграм і віршиків чорного гумору «Козюльки». Потім продовжив тему і видав ще один збірник уже суто політичних епіграм «Колода від Ющенка». Нема жодного відомого політика, якому б Луканов не присвяти якусь козюльку. Також привертали його увагу і телевізійні зірки. Найулюбленішим твором чорного гумору вважає еротично-патріотичну страшилку:

«Москаль до вкраїнки підкрався, нахабний.

Прутня зненацька загнав під живіт.

Більш Україну загарбать не прагне –

у патріотки ТАМ був динаміт».   

Улюбленою політичною козюлькою вважає епіграму про Ющенка і Януковича, коли вони помирился і останній став Прем`єр-міністром.  

«Мали пацани сходняк про життя насущне.

Янукович тапер «Так!». Ющенко «Тому що!».   

Юрій Луканов пише і серйозні статті, зокрема, розслідування, завдяки яким двоє безневинно засуджених чоловіків вийшли на волю. Попри серйозність, такої роботи, його улюблена фраза: «Не стався до життя надто серйозно - все одно живим тобі з нього не видряпатися». Регулярно друкується в газетах й інтернетвиданнях « День », «Газета по-українськи», «Kyiv Post», «Телекритика», «Известия в Украине», «Обозреватель» та інших .  Партнери