Інфотека - письменники

Коваленко Андрій

Письменник, журналіст

Народився 28 липня 1969 року у Києві. Закінчив факультет журналістики Київського державного університету ім. Т. Шевченка.

Служив у Збройних Силах СРСР. Працював у сфері журналістики й зв`язків з громадськістю в газеті «Молодь України», Міжнародному фонді «Відродження», концерні «Денді», Українській Правничій Фундації, редактором відділу «Полеміка» у «Газеті 24».

Проходив ряд закордонних професійних стажувань, зокрема, в агентстві Reuters (міжнародна журналістика), на юридичному факультеті Ноттінгемського університету, Великобританія (міжнародне право у галузі прав людини), в державних установах та громадських організаціях Нідерландів та Канади (ювенальна юстиція). Пошукувач на здобуття наукового ступеня «кандидат філологічних наук» в Інституті журналістики Національного університету імені Тараса Шевченка (тема дисертації: «Спеціальні комунікативні технології в політичних паблік рилейшнз в Україні»).

Вибрані поетичні та прозові твори були надруковані в українській та зарубіжній періодиці, звучали на радіо, входили до кількох поетичних та прозових антологій («Вітрила», «Молоде вино», «Тексти», «Початки», «Колекція»). Автор ряду літературно-критичних публікацій, в яких досліджував український літературний процес ХХ століття, зокрема, розвідок про Миколу Лазорського, Миколу Хвильового, Юрія Горліс-Горського, передмови до першого в Україні видання роману Івана Багряного «Сад Гетсиманський» (видавництво «Дніпро», Київ. – 1992 р.) У лютому 2009 у видавництві Сергія Пантюка (серія «Інша література») вийшла книга прози «Місто Павука» (роман, повісті).Партнери