Re: цензії
- 22.07.2026|Юрій Горблянський, Львів–Зашків«ХТО ТАМ ПОВИС ТІМ’ЯЧКОМ ВНИЗ…»: про «діточі» вірші-«хулігани» для шибайголовних непосидюх…
- 21.07.2026|Валентина Семеняк, письменницяБути Небом ― це любити всіх
- 20.07.2026|Тетяна Торак, м. Івано-ФранківськРізьба на долонях
- 20.07.2026|Олександр Козинець, письменник, педагог та музикантБути переможцем — це вибір
- 18.07.2026|Ігор Фарина, письменник, м. Шумськ на ТернопілліПромені любові осонцюють життя
- 18.07.2026|Михайло ЖайворонЧервона нитка крові нового роману Петра Білоуса
- 14.07.2026|Вероніка Чекалюк, науковиця, журналісткаКоли тіло каже «Ні»: книга, що навчає «слухати себе»
- 14.07.2026|Тетяна Торак, м. Івано-ФранківськЛіричний щоденник Роксолани Жаркової
- 10.07.2026|Ігор ЧорнийКоли магія поза законом
- 10.07.2026|Олександр Козинець, письменник, педагог та музикантСміливість бути собою
Видавничі новинки
- Павлюк Ігор. "Мезозой"Проза | Буквоїд
- Прозовий дебют Надії Позняк «Ти ж знаєш, він ніколи тобі не дзвонить…»Книги | Буквоїд
- Сащук Світлана. «Дратва тиші»Поезія | Буквоїд
- «Безрозсудна» Лорен Робертс: почуття vs обов’язок та повалені імперіїКниги | Буквоїд
- Ігор Павлюк. «Голод і любов»Поезія | Буквоїд
- Олена Осійчук. «Говори зі мною…»Поезія | Буквоїд
- Світлана Марчук. «Магніт»Поезія | Буквоїд
- Олександр Скрипник. «НКВД/КГБ проти української еміграції. Розсекречені архіви»Історія/Культура | Буквоїд
- Анатолій Амелін, Сергій Гайдайчук, Євгеній Астахов. «Візія України 2035»Книги | Буквоїд
- Дебра Сільверман. «Я не вірю в астрологію. Зоряна мудрість, яка змінює життя»Книги | Буквоїд
Події
У Чернівцях відбудуться XIV Міжнародні поетичні читання Meridian Czernowitz
8–10 вересня у Чернівцях відбудуться XIV Міжнародні поетичні читання Meridian Czernowitz.
Учасниками традиційних читань у Чернівцях стануть як відомі, так і молоді поети й поетеси з Австрії, Ізраїлю, Німеччини, Швейцарії та України.У програмі — літературні читання, презентації нових книжок, публічні дискусії та винно-книжкові дегустації.
В цетрі уваги цьогорічного «Меридіана» є презентації поетичних і прозових знакових книжок 2023 року, написаних про війну росії проти України письменниками і письменницями, які служать у лавах ЗСУ або займаються волонтерською діяльністю: «Позивний для Йова. Хроніки вторгнення» Олександра Михеда, антологія «Воєнний стан», упорядкована Андрієм Любкою та Євгенією Лопатою, поетичні збірки «[dasein: оборона присутності]» Ярини Чорногуз та «Розламані люди» Катерини Міхаліциної, збірка документальної воєнної прози «Точка нуль» Артема Чеха (перевидання 2023 року) і нова поетична книжка Сергія Жадана «Скрипниківка».
Частиною цьогорічних Міжнародних поетичних читань Meridian Czernowitz стануть винно-книжкові дегустації Book’o’Wine, що реалізуються у співпраці з РК «Бартка». Book’o’Wine матиме винно-дегустаційну та літературну програми, зокрема «Винно-поетичний вечір» Ігоря Померанцева, «Оповідання під келих. Найновіші сторінки майбутньої прози» Юрія Андруховича, презентація нової збірки короткої прози «Бурчак» Тараса Прохаська, публічна розмова Сергія Жадана та Сергія Стаховського «Війна. Культура. Спорт. Вино». Винно-гастрономічну складову представлять українські виноробні господарства — «Біологіст», Father’s Wine, «Колоніст», «Котнар», Stakhovsky Wines, «Шабо», буковинські винороби та інші. Детальна інформація про Book’o’Wine міститься на офіційних сторінках винно-книжкових дегустацій у Facebook та Instagram.
Під час ХІV Meridian Czernowitz відбуватиметься збір донейтів на потреби ЗСУ, які організовують письменники «Меридіана» й волонтери — Сергій Жадан та Андрій Любка.
Найближчим часом буде оприлюднено повну програму заходів.
Коментарі
Останні події
- 23.07.2026|08:09В Ужгороді нагородили переможців VIII Всеукраїнського конкурсу малої прози імені Івана Чендея
- 20.07.2026|10:48Внаслідок ворожого обстрілу Київщини знищено склад видавництва «Книголав» та 250 тисяч книжок
- 20.07.2026|10:24Мережа «Моя книжкова полиця» остаточно закриває офлайн-простори та трансформується у ГО «Почитай мені»
- 20.07.2026|10:16У центрі Львова працює книжковий «Трамвайчик»
- 16.07.2026|17:03Наталка Сняданко: розмова про письмо, переклади, Україну і Європу
- 16.07.2026|10:32На Закарпатті відбудеться «Чендей-фест 2026»
- 16.07.2026|10:30Укрзалізниця запускає інтерсіті до Луцька в дні Міжнародного літературного фестивалю «Фронтера»
- 14.07.2026|14:39BestsellerFest у Львові: Жан Рено, Артем Чех, Ірена Карпа, Володимир Кличко та інші культові особистості
- 14.07.2026|09:25У Флориді відбудеться творчий вечір відомого письменника Ігоря Павлюка
- 10.07.2026|09:37Інтерактивні читання, творчі майстерки, квести, руханки для дітей: якою буде дитяча програма на фестивалі «Фронтера»
