Re: цензії
- 09.04.2026|Анастасія БорисюкСонце заходить, та не згасає
- 08.04.2026|Маргарита ПадійА хто сказав, що наш світ є істинним, реальним?
- 07.04.2026|Микола Миколайович ГриценкоБунт проти розуму як антиспоживацький протест
- 07.04.2026|Віктор ВербичІгор Павлюк: «Біль любові. Дивний біль»
- 07.04.2026|Ірина КовальНа межі нового народження
- 07.04.2026|Надія ЄришЛютий, який досі триває
- 06.04.2026|Андрій Павловський, письменник, журналіст, педагог, турагентСвітло, що не згасає у темряві (різдвяна проза, яка лікує)
- 06.04.2026|Віктор ВербичУ парадигмі непроминальної п’ятсолітньої історії
- 05.04.2026|Вікторія ФесковаАрхітектура травми: як заповнити «Її порожні місця»
- 02.04.2026|Ігор ЗіньчукВійна, яка стосується кожного
Видавничі новинки
- Прозовий дебют Надії Позняк «Ти ж знаєш, він ніколи тобі не дзвонить…»Книги | Буквоїд
- Сащук Світлана. «Дратва тиші»Поезія | Буквоїд
- «Безрозсудна» Лорен Робертс: почуття vs обов’язок та повалені імперіїКниги | Буквоїд
- Ігор Павлюк. «Голод і любов»Поезія | Буквоїд
- Олена Осійчук. «Говори зі мною…»Поезія | Буквоїд
- Світлана Марчук. «Магніт»Поезія | Буквоїд
- Олександр Скрипник. «НКВД/КГБ проти української еміграції. Розсекречені архіви»Історія/Культура | Буквоїд
- Анатолій Амелін, Сергій Гайдайчук, Євгеній Астахов. «Візія України 2035»Книги | Буквоїд
- Дебра Сільверман. «Я не вірю в астрологію. Зоряна мудрість, яка змінює життя»Книги | Буквоїд
- Наомі Вільямс. «Пацієнтка Х, або Жінка з палати №9»Проза | Буквоїд
Події
Юрій Винничук: Конкурс «Книга року Бі-Бі-Сі» мала виграти Оксана Забужко
Конкурс «Книга року Бі-Бі-Сі 2010» мала виграти Оксана Забужко зі своєю новою книжкою «Музей покинутих секретів». Журі зробило помилку, віддавши нагороду Сергію Жадану і його «Ворошиловграду».
Таку думку в коментарі кореспонденту ЗІКу висловив письменник, лауреат конкурсу «Українська книга року Бі-Бі-Сі 2010» Юрій Винничук.
За його словами, літературний конкурс від Бі-Бі-Сі є дуже цікавим, адже жоден із авторів не висувається на участь самостійно. Організатори самі вибирають найбільш оригінальних українських авторів і пропонують їм взяти участь у конкурсі.
«Я жодного разу не висувався на цю премію, і мене дуже здивувало, що цього року я знову увійшов у п’ятірку лідерів. Адже я вже був у номінації на найкращу книгу зі своїми «Легендами Львова» минулого року», – зауважив Юрій Винничук.
За словами письменника, цього року серед переможців опинилися дійсно достойні автори, бракувало хіба, Василя Шкляра з його новою книжкою «Чорний ворон», яка не була достойно оцінена суддями.
«Я маю деякі зауваження до журі щодо обрання переможця, і вважаю, що на першу премію заслужила Оксана Забужко. Причина досить банальна – нові книжки у Сергія Жадана виходять кожного року, адже він перебуває на конвеєрі у видавництві «Фоліо». Тоді як наступну роботу Забужко ми зможемо побачити лише через декілька років», – додав автор.
Крім того, письменник розповів, що попри вдалі описи, у «Ворошиловграді» Жадана занадто часто зустрічаються діалоги у стилі Дюма, де герої постійно «недочувають» і перепитують одне одного. Хоча і Забужко теж цим «згрішила».
«Я постійно читаю книжки Жадана, бо мені подобається його стиль. Але я зауважив таку тенденцію, що кожен роман Сергія Жадана є кращим від попереднього, і наступного року ми можемо чекати чогось більшого, аніж «Ворошиловград», – додав Юрій Винничук.
Нагадаємо, що конкурс на найкращу українську книгу, організований Бі-Бі-Сі, тривав до 10 грудня цього року. З 32 книг до п’ятірки лідерів увійшли «Груші в тісті» Юрія Винничука, «Дрозофіла над томом Канта» Анатолія Дністрового, «Ворошиловград» Сергія Жадана, «Музей покинутих секретів» Оксани Забужко та «Століття Якова» Володимира Лиса.
Додаткові матеріали
- Книгою року Бі-Бі-Сі 2009 стала книга «Таке» Іздрика
- «Молоко з кров’ю» визнано «Книжкою року Бі-Бі-Сі – 2008»
- Оксана Забужко: Звання «Книга року Бі-Бі-Сі 2010» мав отримати роман Володимира Лиса
- Бі-Бі-Сі визначило найкращу книжку року. ФОТОРЕПОРТАЖ
- «Ворошиловград» Жадана – книга року Бі-Бі-Сі
- За тиждень Бі-Бі-Сі назве книгу року
- П´ятірка року Бі-Бі-Сі: книги-фіналісти премії
- Книга року Бі-Бі-Сі визначила п´ятірку
Коментарі
Останні події
- 07.04.2026|11:14Книга Артура Дроня «Гемінґвей нічого не знає» підкорює світ: 8 іноземних видань до кінця року
- 07.04.2026|11:06Українське слово у світі: 100 перекладів наших книжок вийдуть у 33 країнах
- 06.04.2026|11:08Перша в Україні spicy-серія: READBERRY запускає лінійку «гарячих» книжок із шкалою пікантності
- 06.04.2026|10:40Україна на Брюссельському книжковому ярмарку: дискусії, переклади та боротьба за європейські полиці
- 03.04.2026|09:24Кулінарія як мова та стратегія: у Відні презентували книгу Вероніки Чекалюк «Tasty Communication»
- 30.03.2026|13:46Трамвай книги.кава.вініл на Підвальній повертається в оновленому форматі
- 30.03.2026|11:03Калпна Сінг-Чітніс у перекладі Ігоря Павлюка
- 30.03.2026|10:58У Києві оголосили переможців літературної премії «Своя полиця»
- 19.03.2026|09:06Писати історію разом: проєкт «Вишиваний. Король України» розширює коло авторів
- 18.03.2026|20:31Україна візьме участь у 55-му Брюссельському книжковому ярмарку
