Літературний дайджест

02.09.2023|14:53|VOGUE

5 нових проникливих книжок про війну

Поезія і зворушливі есеї, щоденники та особисті зізнання — українські письменники продовжують фіксувати війну та наш досвід сьогодення. Ми вибрали кілька нових книжок, які можуть підтримати та стати розрадою для кожного з нас.

"Повітряна й тривожна книжка", Ірина Славінська

Нова збірка української журналістки, продюсерки Радіо Культура Ірини Славінської у дуже чутливий та тонкий спосіб фіксує те, що сталося з нами за останні півтора року, адже, як пише сама авторка, "війна триває з 2014-го, а повномасштабне вторгнення росії в Україну 2022 року остаточно поділило наші життя на до і після".

У книжці йдеться про те, що стало таким знайомим і звичним для нас — про блекаути і нові звички, про те, як адаптуються до нових реалій умовні "тилові" чи фронтові міста, про те, як змінилося наше ставлення до колись звичних речей — наприклад, червоної помади чи взуття на підборах (перший розділ книжки так і називається — "Гардероб", в ньому авторка зізнається у важливих для себе, а певною мірою і спільних для нас, особистісних змінах).

"Війна вкрала у нас спокій, друзів, оселі, але несподівано й позбавила всього зайвого — речей, сподівань, страхів. Ми стали відвертішими, різкішими й водночас значно сильнішими. "Як колись" уже ніколи не буде, але точно настане "після перемоги"".

Vivat

"Поміж сирен"

Поетична збірка, під обкладинкою якої зібрано кілька десятків нових віршів, написаних під час повномасштабної війни. Ось як описує її упорядник Остап Сливинський. "Увібравши голоси 59 сучасних українських поетів і поеток, ця збірка показує, якими ми стаємо в горнилі випробувань: сильними, вразливими, непереможними. Як документ, як свідчення, як поетична хроніка великої війни ця збірка мусить бути різноголосою, контрастною, трохи нерівною. Цими віршами говорить наш час".

Серед авторів — Сергій Жадан, Катерина Калитко, Любов Якимчук, Ярина Чорногуз, Павло Вишебаба, Ірина Цілик та інші.

Vivat

"Позивний для Йова", Олександр Михед

 

"Я почав писати цю книжку у перший день вторгнення і працював над нею протягом року, фіксуючи ключові точки нової дійсності та розлами свідомості. Ця книжка— про мене, мою родину, друзів, які стали нашою родиною. І друзів, яких дав цей рік. Ця книжка — про те, що з нами сталося".

Так описує "Позивний для Йова" його автор Олександр Михед — письменник, член українського ПЕН, який доєднався до лав ЗСУ. На цих сторінках він розповідає не тільки те, що сталося з ним та його сім´єю (батьки Олександра провели кілька тижні в окупації в Бучі), але й фактично про всіх нас. Обов´язково до прочитання.

Видавництво Старого Лева

"Бій за Київ", Сергій Руденко

 

Збірка есеїв відомого журналіста та ведучого Сергія Руденка містить 17 текстів, що розповідають про оборону Києва у лютому-березні 2022 року. Тексти побудовані навколо конкретних особистостей, які опинилися у вирі подій, та їхніх історій: це актор та військовослужбовець Ахтем Сеітаблаєв, музикант Андрій Хливнюк, боксери брати Кличко, фотограф Макс Левін, який загинув у березні 2022 року, активіст і військовик Роман Ратушний, що обороняв Київщину, а влітку 2022 року загинув на Харківщині, та інші.

Книга містить щемкі малюнки українського ілюстратора Нікіти Тітова.

"Фабула"

"Я перетворююсь… Щоденник окупації. Вибрані вірші", Володимир Вакуленко

 коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus

Останні події

23.05.2024|11:49
Завершується передзамовлення на книжку Сергія Руденка "Анатомія ненависті. путін і Україна"
19.05.2024|11:47
В Україні видали першу частину з трилогії Соми Морґенштерна
19.05.2024|11:41
«Мій розмір – Чернівці»: у «Видавництві 21» триває передпродаж нової книжки Володимира Килинича
19.05.2024|11:36
Вільні голоси Криму. До друку готують документальну книжку про кримських політв’язнів
17.05.2024|14:06
Оголошено короткий список VI Всеукраїнського літературного конкурсу малої прози імені Івана Чендея
10.05.2024|18:25
ВСЛ оголосило передзамовлення на книжку Сергія Руденка "Анатомія ненависті. путін і Україна"
07.05.2024|08:27
11-12 травня у Львові відбудеться Coffee, Books & Vintage Festival #4
03.05.2024|13:07
Видавництво "Комубук" відкрило передзамовлення на новий роман Софії Андрухович "Катананхе"
02.05.2024|06:31
У Києві відкриється виставка фоторобіт Максима Кривцова
30.04.2024|08:08
100 найкращих книжок фестивалю «Книжкова країна»


Партнери