Re: цензії

19.04.2021|Валентина Семеняк, письменниця
Читаючи «Смарагд», «карбуємо» тонкі грані кристалу душі
18.04.2021|Сергій Дзюба, Чернігів
Збільшувати щастя на землі!
18.04.2021|Тетяна Дігай, Тернопіль
Мемуари ректора-галичанина
16.04.2021|Ігор Зіньчук
Як віднайти спокій душі?: Секрети мислителя античності
12.04.2021|Юрій Хмелевський
«Я збудую свій храм…»
10.04.2021|Роман Ткаченко, Київ
Розкоші і злидні Кремнієвої долини
06.04.2021|Василь Кузан
Щупальця поміж душами
04.04.2021|Валентина Семеняк, письменниця
Чому Бог посилає на Землю поетів?
03.04.2021|Тетяна Дігай, Тернопіль
Новий роман Ніни Фіалко
03.04.2021|Тетяна Качак, м. Івано-Франківськ
Повісті Олександра Гавроша – ключ до розуміння нашої історії та національних героїв
Головна\Авторська колонка\На Різдво голоси книжок звучатимуть для української малечі

Авторська колонка

25.11.2020|17:58|Юлія Валова

На Різдво голоси книжок звучатимуть для української малечі

Нарешті ми розпочали проект "Слухати серцем," покликаний допомогти діткам з порушеннями зоруу спілкуванні з українськими дитячими письменниками та їх творами.

Йдеться про аудіо-книги, що озвучуватимуться голосами відомих акторів, музикантів, теле- та радіо ведучими, які володіють академічною (літературною) українською вимовою. Ідея народилася ще влітку та стала реальною для впровадження завдяки підтримці Українського культурного фонду. Наша команда цього року прийняла участь у конкурсі УКФ та здобула перемогу. Чим, до речі, ми дуже пишаємось. 

Проект триватиме 3 місяці та передбачає створення 11 аудіокнижок, які сприятимуть соціалізації дітей, за творами сучасних письменників. За задумом керівника проекту "Слухати серцем" дитячої письменниці та психолога Мар´яни Гончарової-Горянської створення невеликої бібліотеки аудіокнижок для дітей дошкільного, молодшого та середнього шкільного віку - вихованців шкіл-інтернатів для сліпих і слабозорих дітей в Україні -сприятиме гармонічному розвитку дітей - цільової аудиторії проекту, успішному навчанню та соціалізації, знайомству з новинками української літератури. Тому твори для озвучування ми підбирали дуже зважено. По-перше, ми хотіли познайомити дітей з відомими авторами та популярними серіями. Так, серед книжок – твори Сергія Лоскота, Юліти Ран, Єви Сольської, Геннадія Меламеда. По-друге, вони мають бути цікавими та корисними для слухачів, сприяти соціалізації. Тому серед безлічі книжок ми обрали ті, що мають динамічні сюжети, написані з гумором й торкаються важливих дитячих тем: дружба та жадібність, слухняність та розуміння батьків, вміння всупереч перепонам досягати мети. 

 Паперові версії цих книжок, незабаром, вийдуть друком у видавництві «Ранок», яке в рамках партнерської співпраці передало літературні надбання для озвучування. Аудіо-книжки призначатимуться дітям дошкільного, молодшого та середнього шкільного віку. Усі вони будуть розміщено у вільному доступі: на сайті видавництва «Ранок» та в онлайн бібліотеці для людей із вадами зору «Лихтар». 

Крім того, для вихованців 12 шкіл-інтернатів для сліпих та слабозорих дітей з різних міст України ми сформуємо аудіобібліотеки «Голоси книжок», в які увійдуть наші аудіокнижки. Аудіобібліотеки, записані на електронні носії (CDrom), разом із зчитувальними пристроями будуть відправлені за адресами шкіл-інтернатів.

Ми сподіваємося, що можливість прослуховувати якісні аудіокнижки полегшить життя як дітям із тотальною втратою зору, так і частково незрячим, а також залучить широке коло дітей до аудіочитання. Крім того, кожний малюк, який виховується в спеціалізованих школах-інтернатах, отримає власний диск з аудіокнижками, відповідно до своєї вікової групи разом з вітальними листівками від нашої команди. Сподіваємось, ми встигнемо здійснити відправлення до православного Різдва і саме тому, намагаємося знайти "солодкого партнера", який погодиться долучитися до благодійної місії та передати дітям смаколики під ялинку.

Розвиток проекту передбачає декілька етапів: особисті CDrom, що отримають діти у подарунок у період Новорічних свят, CDrom зі зчитувальним пристроєм (аудіоплеєр) для бібліотек в інтернаті, поширення аудіокниг на спеціалізованих ресурсах (онлайн бібліотеки) та розміщення книжок на сайті видавництва у вільному доступі (за посиланням). Крім того, паперові версії, що вийдуть у видавництві "Ранок", будуть мати QR-код, за яким усі бажаючі зможуть прослуховувати ці книжки.

Зважаючи на важливість інклюзивних проектів для дітей з особливими потребами, ми прагнемо масштабувати ініціативу в країні. Аналізуючи ринок аудіо-книг ми зіштовхнулися з такою проблемою: для дітей аудіо-книги представлені лише класичною літературою, казками та підручниками. Саме тому ми намагаємося розповісти про задумане широкій аудиторії, зокрема аудиторії потенційних партнерів, благодійників, поширюватимемо відомості про "Голоси книжок" та інформацію про безкоштовний доступ до аудіо-книжок сучасних українських дитячих письменників, завдяки підтримки дружніх ресурсів. 

Сподіваємось, що на шляху реалізації важливого соціального проекту ми знайдемо однодумців, готових долучитися до ініціативи, додати частинку своєї позитивної енергії та подарувати діткам особливий подарунок на чарівні зимові свята! коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга
Книги від Bookzone

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери