Re: цензії

16.04.2021|Ігор Зіньчук
Як віднайти спокій душі?: Секрети мислителя античності
12.04.2021|Юрій Хмелевський
«Я збудую свій храм…»
10.04.2021|Роман Ткаченко, Київ
Розкоші і злидні Кремнієвої долини
06.04.2021|Василь Кузан
Щупальця поміж душами
04.04.2021|Валентина Семеняк, письменниця
Чому Бог посилає на Землю поетів?
03.04.2021|Тетяна Дігай, Тернопіль
Новий роман Ніни Фіалко
03.04.2021|Тетяна Качак, м. Івано-Франківськ
Повісті Олександра Гавроша – ключ до розуміння нашої історії та національних героїв
Французький “Шоколад” британської письменниці
29.03.2021|Ігор Фарина, член НСПУ
Шукання квітів в полині густющім
29.03.2021|Петро Шкраб’юк, доктор історичних наук, член НСЖУ, НСПУ
210 подяк Богданові Дячишину
Головна\Авторська колонка\Проект “Ранкова книготерапія”: книжки теж лікують

Авторська колонка

04.08.2020|14:39|Юлія Валова

Проект “Ранкова книготерапія”: книжки теж лікують

Щойно стартував терапевтичний та дуже цікавий проект “Ранкова книготерапія”. Купка ентузіастів у це карантинне літо вирішила створити онкохворим дітям маленьке свято

Сьогодні усі говорять про коронавірус, та часом забувають, що інші хвороби нікуди не поділися. Маленькі пацієнти онкологічних відділень України як і завжди потребують не тільки лікування, але і позитивних емоцій.

Ініціатором проекту “Ранкова книготерапія” стало видавництво “Ранок”, яке перемогло в конкурній програмі Українського культурного фонду в програмі "Інклюзивне мистецтво". Проект релізовуватиметься за підтримки БФ “Таблеточки” та у співпраці з “Харківським фондом психологічних досліджень” (лікарняні клоуни).

Команда проекту, не зважаючи на карантин в країні, вирішила додати крапельку радості та веселощів у життя дітей, що переживають складний період у своєму житті. "Ранкова  вирушає з Харкова 24 серпня та за два місяці відвідає 7 відділень інтенсивної терапії, де проходять лікування діти в Полтаві, Черкасах, Дніпрі, Миколаєві та Києві.

Мета проекту передбачає занурення дітей у чарівний світ книжок, дати можливість мріяти та долати негаразди за допомогою казкових друзів.

Учасниця проекту дитяча письменниця Марьяна Горянська є авторкою книжки “Ведмедик Буня і хлопчик з блакитними очима”. Вона розповість про пригоди ведмедика, прочитає уривки з книги, яку діти потім отримають у подарунок. А для підлітків вона підготувала презентацію книжки популярної французької авторки Кайлі Форнасьєр “Все, що я тобі не сказала”. Обидва видання щойно були надруковані видавництвом дитячої літератури “Ранок”. Програма свята передбачає інтерактивний спектакль лікарняних клоунів, які є членами Харківського фонду психологічних досліджень. Крім того зараз  готуються спеціальні подарунки- сюрпризи для наймолодшої аудиторії - листівки з побажаннями від Буні. Для дорослих дітей передбачені майстер-класи зі створення власних героїв, для цього розробляється спеціальні робочі матеріали. Карантин наклав на проект дуже жорсткі обмеження, тому прийшлося перевести усі заплановані майстер-класи та читання книжок у режим он-лайн. А самі події проходитимуть на вулиці перед вікнами лікарень. Це свого роду виклик, який додає драйв команді. Складові проекту моделюються на ходу. Але, ми впевнені що ніякий карантин не завадить успішності "Ранкової книготерапії".

Харківські лікарняні клоуни вже мають багатий досвіт лікування усмішками. Вони такі клоуни, які приходять і грають з дітьми про все, про радість і печаль, про щастя і злість, в загалом про життя. Лікарняні клоуни це друзі, які поспішають на допомогу від нудьги і болю. Тому у цьому проекті їм відводиться особлива роль – допомогти подолати перешкоди і знайти сили для боротьби з хворобою. Зараз тривають репетиції нової вистави, а головний герої казки бузковий ведмедик Буня вже прямує в Україну з Білорусі.

У рамках проекту “Ранкова книготерапія” також передбачене відкриття у спеціалізованих лікарняних закладах “Лабораторій книготерапії”. Це невеличкі бібліотеки сучасної української дитячої книжки, де усі охочі до читання діти зможуть найти своїх нових друзів, та відволіктися від лікарняних справ. Заплановано, що кожне відділення для онкохворих дітей отримає у подарунок 129 примірників нових дитячих книжок та розвиваючих ігор. Загалом це складе більше тисячі найменувань. До речі, автори проекту та видавництво “Ранок” сподіваються, що цю ініціативу підтримують інші дитячі видавництва, та теж подарують дитячим лікарням купу своїх нових книжок.

У лікарнях, куди збираються на зустріч с дітьми учасники “Ранкової книготерапії” вже дуже чекають на гостей, та кажуть, що радісні і яскраві емоції теж лікують!

 коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга
Книги від Bookzone

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери