
Re: цензії
- 11.03.2025|Марина Куркач, літературна блогерка, м. КременчукЖінкам потрібна любов
- 05.03.2025|Тетяна Белімова"Називай мене Клас Баєр": книга, що вражає психологізмом та відвертістю
- 05.03.2025|Тетяна Качак, м. Івано-ФранківськСтефаник у художньому слові Оксани Тебешевської
- 22.02.2025|Василь Пазинич, поет, фізик-математик, член НСПУЗоряний "Торф"
- 18.02.2025|Світлана Бреславська, Івано-ФранківськПро Віткація і не тільки. Слово перекладача
- 15.02.2025|Ігор ПавлюкХудожні листи Євгенії Юрченко з війни у Всесвіт
- 14.02.2025|Ігор ЗіньчукЗагублені в часі
- 05.02.2025|Ігор ЧорнийЯке обличчя у війни?
- 31.01.2025|Олег СоловейЗалишатись живим
- 29.01.2025|Ігор ЗіньчукПрийняти себе, аби стати сильнішою
Видавничі новинки
- Микола Мартинюк. «Розбишацькі рими»Дитяча книга | Буквоїд
- Ніна Горик. «Дорога честі»Книги | Буквоїд
- Еліна Заржицька. «Читанка-ЧОМУчка». 7+Дитяча книга | Буквоїд
- Мистецтво творення іміджу.Книги | Дарина Грабова
- Еліна Заржицька. «Читанка-ЧОМУчка»Дитяча книга | Буквоїд
- Ігор Павлюк. «Торф»Книги | Буквоїд
- Вийшла антологія української художньої прози «Наша Перша світова»Книги | Іванка Когутич
- Олександр Ковч. "Нотатки на полях"Поезія | Буквоїд
- У видавництві Vivat вийшов комікс про Степана БандеруКниги | Буквоїд
- Корупція та реформи. Уроки економічної історії АмерикиКниги | Буквоїд
Re:цензії
Ірина Загладько: «Вже кілька місяців смакую «Подорожнім песиком» Чеслава Мілоша»
На питання порталу «Буквоїд»: «Що читати?» відповідає поетеса Ірина Загладько.
- Що Ви читали останнім часом? Ваші враження.
- Остання прочитана мною книга – «Неавторизована біографія Джуліана Ассанжа». Питання свободи слова та доступу до інформації завжди було спірним. Де межі особистого у публічних осіб? Чи все варто знати людям про своїх державних діячів? Наскільки виправдане порушення закону заради правди? Книга не дала мені відповідей на ці питання, швидше навіть зруйнувала мої власні спроби відповідей на них. Але історія цієї людини безперечно варта уваги, тим паче, що вона ще не закінчена.
Серед читаного останнім часом також Роберт Музіль з його першою частиною «Людини без властивостей». Ця книга потребувала в мене терпіння та зосередження. До другої частини я поки що не готова.
Публіцистика Льва Толстого відкрила мені цього автора з іншого боку. Відкрила його, в першу чергу, як людину духовну та сучасну навіть для нашої доби.
І вже кілька місяців смакую «Подорожнім песиком» Чеслава Мілоша. Дуже люблю цього автора за вміння писати короткі тексти, на які завжди знайдеться трохи часу вранці за чаєм чи в обідню перерву.
- Як обираєте книжки для читання?
- Вдома маю непогану бібліотеку, яка постійно поповнюється. То ж книжки обираю звідти. Які – все залежить від настрою, від попередньо прочитаної книги, від поточних подій в житті. І, мабуть, першочергово я обираю автора, а не книгу. Іноді не можу вибрати між кількома. Беру їх по черзі до рук, гортаю, читаю окремі абзаци, пробую, як вони мені звучать, щоб зрозуміти, чи хочеться мені саме такого письма, чи якогось іншого. Майже не читаю книг, які хтось радить. Для мене це ще не є причиною, ще не збуджує бажання читати певну книгу. Для такого бажання мені потрібно щось більше, ніж порада, якийсь власний потяг до книги.
- Що можете порадити для читання іншим?
- Для тих, хто не має часу на великі книги, де потрібно уважно слідкувати за сюжетом, дуже раджу Чеслава Мілоша – «Подорожній песик» або «Абетка». Це книги з короткими текстами, які можна читати не завжди послідовно і не обов’язково регулярно. Хоча стриматись і не прочитати все й відразу – тяжко.
Хто любить літературу 20-го сторіччя, про Європу часів до, під час, після та між війнами, про тогочасну людину, може почитати «Щоденник злодія» Жана Жене. Це автобіографічна книга людини непростої долі, сироти-злодія, маргінала-гомосексуаліста.
А для тих, хто любить, коли все закінчується добре – раджу книги Ерленда Лу. «Наївний. Супер» або «Мулей». Читаються вони легко, іноді з посмішкою, трішки з сумом, а в кінці добре не лише героям, а й читачу.
Що ж, гарного прочитання!
Додаткові матеріали
- Оксана Пухонська: «Батьків захопила «Холодним яром» та «Чорним вороном», друзів — есеїстикою Хуґо-Бадера»
- Василина Орлова: Читаю Томаса Еліота, Джона Донна, Чарльза Буковскі
- Ольга Кай: Хочеться витрачати час лише на ті книги, які дійсно того варті
- Олена Скачко: «Читайте разом з дітьми, це так об´єднує і надихає!»
- Тимофій Гаврилів: «Гортаю видання, які на слуху. Проте найбільше полюбляю ті, що в закапелках»
- Ірина Ігнатенко: «Обираю навмання, але завжди боюся розчаруватися у книзі»
- Гєник Бєляков: «Проза Ульяненка зриває з тебе рожеві окуляри, допомагає бути чесним, насамперед, із самим собою»
- Наріне Абгарян: Я пораджу книжки, що вчать наших дітей думати
- Лесик Панасюк: «Зараз читаю трактати Леонардо да Вінчі про живопис і Альбрехта Дюрера про пропорції»
- Леся Степовичка: «Дуже корисно читати авторів, які провокують тебе тут же сісти і писати самому»
- Артем Захарченко: «Перший олігарх» Мішеля Терещенка — пізнавально, але без особливого смаку написане, тому читав з цікавістю, але без задоволення»
- Олександр Михед: «Джерела сучасної інформації настільки різноманітні, що часом не можеш прослідкувати, звідки з’явилася думка щось прочитати»
- Станіслав Бельський: «У поезії зараз для мене два дороговкази — Тумас Транстремер та Аркадій Драгомощенко»
- Заза Пауалішвілі: «Щире захоплення в мене викликають білоруси»
- Віктор Іванів: «Хотілося б відзначити химерні, гомерично смішні і страшні пригодницькі романи Володимира Богомякова»
Коментарі
Останні події
- 13.03.2025|13:31У Vivat вийшла книжка про кримських журналістів-політвʼязнів
- 13.03.2025|13:27Оголошено короткий список номінантів на здобуття премії Drahomán Prize 2024 року
- 11.03.2025|11:35Любов, яка лікує: «Віктор і Філомена» — дитяча книга про інклюзію, прийняття та підтримку
- 11.03.2025|11:19Захоплива історія австрійського лижника: «Виходячи за межі» у кіно з 13 березня
- 11.03.2025|11:02“Основи” видають ілюстрованого “Доктора Серафікуса” В. Домонтовича з передмовою Соломії Павличко
- 10.03.2025|16:33Стартував прийом заявок на фестиваль для молодих авторів “Прописи”
- 07.03.2025|16:12Життєпис Якова Оренштайна у серії «Постаті культури»
- 05.03.2025|09:51Міжнародна премія Івана Франка оголосила довгий список претендентів
- 02.03.2025|11:31Я стану перед Богом в безмежній самоті…
- 01.03.2025|11:48У Харкові пошкоджено місцеву друкарню «Тріада-Пак» і дві книгарні мережі «КнигоЛенд»