Re: цензії

11.03.2025|Марина Куркач, літературна блогерка, м. Кременчук
Жінкам потрібна любов
"Називай мене Клас Баєр": книга, що вражає психологізмом та відвертістю
05.03.2025|Тетяна Качак, м. Івано-Франківськ
Стефаник у художньому слові Оксани Тебешевської
22.02.2025|Василь Пазинич, поет, фізик-математик, член НСПУ
Зоряний "Торф"
18.02.2025|Світлана Бреславська, Івано-Франківськ
Про Віткація і не тільки. Слово перекладача
Художні листи Євгенії Юрченко з війни у Всесвіт
14.02.2025|Ігор Зіньчук
Загублені в часі
05.02.2025|Ігор Чорний
Яке обличчя у війни?
Залишатись живим
29.01.2025|Ігор Зіньчук
Прийняти себе, аби стати сильнішою

Re:цензії

05.10.2024|12:08|Алла Полторацька, кандидат філологічних наук, доцент кафедри іноземної філології та перекладу МАУП

Вітайте посібник з української мови!

Напевно, така перша реакція на новий посібник-інтригу «Українська мова для дорослих у 28 уроках» (Харків : «Фоліо», 2024. – 384 с.).

Його автори – професійні вчителі української мови та літератури: заступник директора гімназії «Троєщина» міста Києва Олександр Александров та кандидат філологічних наук, Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь. Як зауважено в анотації, «пропонований посібник призначений для тих, хто вже перейшов на українську мову, лише наважився розпочати її вивчення чи вдосконалює свої навички. Він охоплює зміст базового курсу, який можна опанувати за 4 тижні, поділений на 28 уроків і доповнений 15 додатками». Зокрема, тут є вислови сучасників про українську мову; поради, як перейти на українську; мовний етикет; матеріали з історії лінгвоциду; поради з правопису; завдання, які стоять перед Уповноваженим із захисту державної мови та Національною комісією зі стандартів державної мови; правила подачі скарги на порушення мовних прав громадянина; рекомендована література тощо.

У ХХІ столітті українська мова все більше привертає до себе увагу та відіграє значущу роль у різних сферах життя — від побуту до професійної діяльності. Мова стає важливою не лише для спілкування в повсякденних ситуаціях, але й у діловому середовищі, освіті, медіа та державних установах. Це зумовлено зростанням національної свідомості та зміцненням ідентичності.

Навчальний посібник «Українська мова для дорослих у 28 уроках» пропонує доступний підхід до вивчення основних мовних аспектів. Його мета — допомогти дорослим освоїти українську мову на практичному рівні, використовуючи комунікативні методи навчання. Уроки побудовані таким чином, щоб учні не лише засвоювали граматичні правила, але й практикували їх у реальних життєвих ситуаціях. Використовуються діалоги, інтерактивні вправи та завдання для слухання, що допомагають ефективно формувати мовні навички.

Особливо цінним є те, що посібник акцентує увагу на практичному використанні мови. Автори навчать не тільки граматики та лексиці, але й показують, як ці знання застосовувати на практиці. Уроки включають моделювання типових ситуацій, акцент на правильному вживанні мовних конструкцій та пояснення часто вживаних помилок, наприклад, у використанні прийменників чи мовному етикеті.

Посібник також приділяє увагу офіційно-діловому стилю, що є важливим для тих, хто працює в бізнесі чи державних структурах. Він містить підказки щодо уникнення суржику та лексичних помилок, а також дає практичні рекомендації для оформлення документів і проведення ділових переговорів.

Систематизований підхід до навчання дозволяє учням поступово будувати нові знання на основі попередніх. Кожен урок логічно пов’язаний з наступним, що допомагає краще засвоювати матеріал і підтримувати навчальний процес. Модульний формат надає можливість учням обирати теми та темп навчання, що особливо зручно для дорослих із насиченим графіком.



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus

Останні події

13.03.2025|13:31
У Vivat вийшла книжка про кримських журналістів-політвʼязнів
13.03.2025|13:27
Оголошено короткий список номінантів на здобуття премії Drahomán Prize 2024 року
11.03.2025|11:35
Любов, яка лікує: «Віктор і Філомена» — дитяча книга про інклюзію, прийняття та підтримку
11.03.2025|11:19
Захоплива історія австрійського лижника: «Виходячи за межі» у кіно з 13 березня
11.03.2025|11:02
“Основи” видають ілюстрованого “Доктора Серафікуса” В. Домонтовича з передмовою Соломії Павличко
10.03.2025|16:33
Стартував прийом заявок на фестиваль для молодих авторів “Прописи”
07.03.2025|16:12
Життєпис Якова Оренштайна у серії «Постаті культури»
05.03.2025|09:51
Міжнародна премія Івана Франка оголосила довгий список претендентів
02.03.2025|11:31
Я стану перед Богом в безмежній самоті…
01.03.2025|11:48
У Харкові пошкоджено місцеву друкарню «Тріада-Пак» і дві книгарні мережі «КнигоЛенд»


Партнери