
Re: цензії
- 03.06.2025|Тетяна Торак, м. Івано-ФранківськКаміння не мовчить: контур герменевтики
- 26.05.2025|Ігор ЗіньчукПрагнення волі
- 26.05.2025|Інна КовальчукДорога з присмаком війни
- 23.05.2025|Ніна БернадськаГолос ніжності та криці
- 23.05.2025|Людмила Таран, письменницяВитривалість і віру маємо плекати в собі
- 15.05.2025|Ігор ЧорнийПірнути в добу романтизму
- 14.05.2025|Валентина Семеняк, письменницяМіцний сплав зримої краси строф
- 07.05.2025|Оксана ЛозоваТе, що «струною зачіпає за живе»
- 07.05.2025|Віктор ВербичЗбиткування над віршами: тандем поета й художниці
- 07.05.2025|Ігор ЧорнийЖиття на картку
Видавничі новинки
- Книга Анни Грувер «Вільний у полоні» — жива розмова з Ігорем Козловським, яка триває попри смертьКниги | Буквоїд
- Тесла покохав ЧорногоруКниги | Буквоїд
- Тетяна Висоцька. «Увага, ти в ефірі!»Книги | Буквоїд
- Христина Лукащук. «Насіння кмину»Книги | Буквоїд
- Тетяна Трощинська. «Любов не минає. Щоденник мами, що втратила сина»Проза | Буквоїд
- Петро Панч. «Голубі ешелони»Проза | Буквоїд
- Олександр Клименко. "Метапрозорість"Книги | Буквоїд
- Семенова Юлія. "Well Done"Книги | Буквоїд
- Микола Мартинюк. «Розбишацькі рими»Дитяча книга | Буквоїд
- Ніна Горик. «Дорога честі»Книги | Буквоїд
Re:цензії
Рецепти зцілення
Олександр Козинець. Мамо, твій син — літак.: поезії. Львів: ЛА «Піраміда», 2022. - 260 с.
Вірші збірки Олександра Козинця «Мамо, твій син — літак» — рецепти духовного, емоційного зцілення від стресу, болю, втрат, які зараз ми всі переживаємо внаслідок руйнівної, жахливої, загарбницької війни росії проти України.
Насамперед кілька слів про структуру збірки. Книжка складається з чотирьох розділів. В анотації автор зазначає: «Розділ«Мамо» поєднав поезії про рід, родину, батьків. Розділ «Твій» присвячений почуттям та різним проявам любові. Розділ «Син» містить духовні й релігійні вірші, де автор звертається до Бога, Діви Марії та її Сина. Розділ «Літак» має кілька рейсів, які відкриють зміни сезонів, філософію авторського «Я», гру словами та іронічно-життєві висновки, зібрані впродовж року».
Поезії збірки короткі, але саме це підсилює важливість висновків, над якими автор спонукає читача поміркувати. Як-от тема взаєморозуміння та спілкування з дітьми:
«не кричіть на дітей!
обіймайте їх
крилами віри
огортайте теплом
підтримкою
затишком
словом» [1]
Наповненість любов’ю до життя, відкритість до світу, людей, а також позитив, довіра до Господа, вдячність за кожен прожитий день, розуміння неповторності кожної миті життя — ось визначальні особливості не лише цієї збірки, а й усієї творчості письменника.
Постійне духовне зростання — саме таким є основне призначення людини в земному житті, переконує автор:
«ти водночас
машина
дорога й водій
нарощуй духовність
не тільки
з біцепсів
раму!»[2]
Читаючи збірку, замислюєшся про те, що найважливішими дороговказами в житті мають бути молитва й посильна праця, бо лише ти сам, з надією на Бога, маєш право вибору, ким стати й куди йти. Навіть якщо життя сповнене труднощів і обставин, які, здається, є непереборними. Найголовніше — зберегти у своєму серці любов та добро. Йдеться про добро в найширшому розумінні цього слова: до того, що ти робиш; до людей, які оточують щодня: до рідних, друзів, випадкових пасажирів, яких зустрічаєш у громадському транспорті, коли прямуєш до місця призначення тощо.
Показово, що Олександр Козинець пише вірші про звичайні речі, які не мають стосунку до високого мистецтва, як-от про ранкову прогулянку, тренування з бігу, горнятко чаю з чебрецю до сніданку... Або навіть про те, як минули вихідні, що він робив упродовж дня і як почувався: був втомлений, збентежений, зворушений чи щасливий.
Книжка сподобається всім, хто цінує поезію, яка спонукає до роздумів про основні цінності, усім, хто прагне знайти свій шлях, дещицю надії, зміцнити віру в непростих реаліях сьогодення. Кожна сторінка сповнена непохитної віри в краще майбутнє нашого народу та України, яке кожен із нас творить уже сьогодні на своєму місці, там, де може бути найбільш корисним, працювати ефективно та впевнено, таким чином наближаючи мир та перемогу України.
[1] Олександр Козинець «Мамо, твій син — літак» — с. 7
[2] Там само — с. 115
Коментарі
Останні події
- 03.06.2025|12:21У серпні у Львові вперше відбудеться триденний книжковий BestsellerFest
- 03.06.2025|07:14Меридіан Запоріжжя та Меридіан Харків: наприкінці червня відбудуться дві масштабні літературні події за участі провідних українських авторів та авторок Вхідні
- 03.06.2025|07:10Найпопулярніші книжки для дітей на «Книжковому Арсеналі»: що почитати дітям
- 03.06.2025|06:51Фільм Мстислава Чернова «2000 метрів до Андріївки» покажуть на кінофестивалі Docudays UA
- 03.06.2025|06:50Дух Тесли у Києві
- 30.05.2025|18:48«Літературний Чернігів» на перехресті часу
- 27.05.2025|18:32Старий Лев презентує книгу метеорологині Наталки Діденко «Тролейбус номер 15»
- 26.05.2025|10:38Поезія без кордонів
- 24.05.2025|13:24Дискусії, перформанс і культурна дипломатія: як пройшов інтенсив EcoLab 2.0
- 24.05.2025|13:19У просторі PEN Ukraine відбудеться читання Ганни Осадко і Марини Пономаренко