Re: цензії

14.10.2021|Богдан Смоляк
Із книг неразових
08.10.2021|Надія Гаврилюк
Звук, що торкається серця
07.10.2021|Богдан Дячишин, Львів
Світло розуму любові
05.10.2021|Валентина Семеняк, письменниця
Коли ангел із зоряним крилом, тоді у серці - сонце
03.10.2021|Роман Ткаченко, Київ
Quo vadis?
"Доторки до первісної правди слів"
02.10.2021|Ірина Фотуйма
Кого слухатися Адамові?
01.10.2021|Михайло Жайворон
Емоційно предивні історії по-павлюківськи
Старші та молодші
30.09.2021|Богдан Мельничук, Ігор Фарина
Тепле проміння бентежного слова

Re:цензії

12.12.2020|12:12|Таміла Остапчук

Пошуки Бога в романі Володимира Даниленка «Ніч із профілем жінки»

Володимир Даниленко. Ніч із профілем жінки: роман. – К.: Академія, 2020. – 224 с.

Перша половина сімдесятих років ХХ століття. У Туровці під Житомиром з’являється нічний привид, що  активізує релігійне життя краю. Нічна істота вривається в життя людей, у яких є серйозні проблеми з мораллю. Після зустрічей з нічною жінкою жорстокі стають добрими, пияки перестають пити, скупі починають соромитися своєї скупості, байдужі до своїх близьких вперше відчувають любов, блудниці кидаються в церкву відмолювати гріхи. Привида називають Дівою  Марією і нічною жінкою. Щоб зупинити неконтрольований сплеск релігійної активності краю, КДБ присилає оперативного працівника й журналістку газети, які не можуть виявити, хто ця загадкова істота, що спритно обходить збройні облави і пастки. В епіцентрі дивних  подій опиняються підлітки, що теж намагаються з’ясувати, хто стоїть за появою загадкової нічної жінки. 

В центрі роману – харизматичний підліток Борик Першко, що пережив стан клінічної смерті й після цього став дивно, як  для свого віку, поводитися: читати філософську і релігійну літературу й говорити, як  месія. Його антагоніст Михайло Редчич пропонує Борику дізнатися, хто розбурхав патріархальний спокій, зчинивши переполох у Туровці, і з властивою для підлітків запеклістю вони  починають своє розслідування.

Серед їхніх знайомих усе більше стає жертв, що потерпіли від зустрічей з нічною жінкою. Деякі з них потрапляли  в химерний простір, де жили давно померлі жителі Туровця, які  спокутували там свої гріхи.

Роман про богошукання «Ніч із профілем жінки» Володимира Даниленка зачіпає проблеми психології та моралі людини, яка розривається між раціональним світоглядом, побутом та переосмисленням віри у вищу реальність. 

 коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга
Книги від Bookzone

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери