Re: цензії

14.11.2018|Михайлина Копчак
«Опускання» літератури
12.11.2018|Нгуєн Суан Хоа, літературознавець, кандидат філологічних наук, доцент Ханойського університету
Тетяна та Сергій Дзюби: «Колись ви вигадаєте нас…»
11.11.2018|Оксана Шипош, Львів
«Принц України» — незвичний і незвичайний
«Пребудь, Людино, вічно на землі!»
11.11.2018|Богдан Дячишин, Львів
«І виправдалася мудрість своїми ділами *»
10.11.2018|Наталія Михайлівська
Український Кім
Пісня пісень Павлікова
10.11.2018|Ігор Ольшевський
Зі “старанно забутих” – у незабутні
31.10.2018|Богдан Дячишин, Львів
Поетичне слово про дітей і для дітей
31.10.2018|Юлія Кривенко
«Легенда про юну Весну» Наталії Дев’ятко

Re:цензії

17.05.2014|13:29|Юлія Соколюк

В тенетах бажань

Сергій Пономаренко. Тенета бажань. Київ: Дуліби, 2014, - 368 с.

Анатоль Франс сказав колись: «Що таке книга? Послідовність маленьких значків. І нічого більше. Те, які форми, кольори і почуття, яким відповідають ці значки, візьме з книги читач - залежить від нього самого».

Кожній людині свідомо чи підсвідомо притаманні спільні риси: це страх смерті, почуття любові, бажання самовияву. Саме про це  сімнадцятий за рахунком роман Сергія Пономаренка, проте перший, що опублікований українською мовою. Роман «Тенета бажань» представлений широкому загалу видавництвом «Дуліби» цього 2014 року на «Книжковому Арсеналі».

Головний герой книги прагне написати роман про жах. Його бажання пережити якісь сильні емоції матеріалізується в співпраці з есерами-терористами, потім з  перебуванням в чумній лабораторії, зі смертельною хворобою, коханням і спокусами. Все життя Родіон Іконников ніби ходить по лезу бритви і проживає життя тільки з особливої ласки до нього потойбічних сил. Коли він черговий раз опиняється на порозі смерті, у ніпівсні бачить біса, зображеного у кращих традиціях світової літератури: рудого, єхидного дотепника у клітчастому костюмі.

Необхідно зазначити, що Сергій Пономаренко, людина серйозна, з філософською освітою і з бажанням щоденно вдосконалюватися. Про це свідчить величезна кількість автентичного історичного матеріалу, поданого в романі. Тут чумна лабораторія в Кронштадті,  інфекційне відділення у Олександрівській лікарні Києва,  яскраво зображений побут Петербургу і Києва 19 і 20 століття. Химерним чином переплітаються давнина і сучасність. Взагалі, С. Пономаренко –  визнаний читачами майстер таких «занурень у дійсність».

Людина досить часто живе ілюзіями, створює собі уявний світ, уявне щастя, несправжнє кохання. Так і Родіон Іконніков закоханий у образ відомої поетки-символістки Зінаїди Гіппіус  та її творчість. Безумовно, згодом він розчарується в своїй пристрасті до унікальних віршів і незвичайної жінки, побачивши зблизька підстаркувату дивачку з вибіленим пудрою обличчям. Ця фатальна пристрасть виявиться черговою оманою…

Відмітимо також подані в романі чудові переклади на українську мову віршів З. Гіппіус, здійснені відимою поеткою Анною Багряною, які іноді навіть перебільшують оригінал.

Чи було в героя справжнє почуття до іншої жінки, Лізоньки? На це питання він і сам би не відповів. Проте деякого успіху він досяг – просунувся по кар’єрних сходах нагору. Певно нездатність Родіона до справжніх почуттів і переживань врешті зруйнувала його життя, зробивши з нього відлюдника і одинака.

Його щоденник дивним чином впливає на нашого сучасника Олега, змусивши того пережити серію загадкових вбивств і карколомних пригод.

Чи існує в світі добро і зло, диявол і ангели-охоронці? Чи будь яку ціну можна сплатити за кохання?

На ці питання по-своєму відповість гостросюжетний роман «Тенета бажань».коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга
Книги від Bookzone

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери