Re:цензії

25.04.2013|07:25|Ольга Томченко, гештальт-терапевт, психотерапевт

Про закоханих дівчат

Дж. Вілсон «Дівчата закохані» - Тернопіль, “Навчальна книга — Богдан”, пер. з англ. В.Чернишенка, - 2013.

Довідка: “Дівчата закохані” перша з книг Джаклін Вілсон у серії 13+, яка виходить українською. Це історія про трьох подруг, які мріють про хлопців, закохуються, тусуються і роблять ще купу речей, якими переймаються сучасні дівчата їхнього віку. Одна з них постійно фліртує та водить хлопців табунами, інша потрапляє під вплив збоченця, а головна героїня листується з меншим хлопцем, а усім каже, що зі старшим красунчиком. Що з цього вийде — знає лише Вілсон.


Рецензія на цю книгу ділиться надвоє. Перша частина - люблячим батькам.


Отже, це хороша та щира книга, яку не потрібно обговорювати з дорослими, тому що і самим батькам вона буде ясною і зрозумілою, нагадає їм свої переживання, що змусить по іншому подивитися на своїх дітей і за прошарком своїх турбот бути більш уважними до проблем і питань, які цікавлять та турбують дівчат та хлопців. Тут все, що не можуть дати комп’ютерні соціальні мережі. Дарма, що події відбуваються в сучасній Великобританії – щирі емоції і переживання ті ж, що і в сучасному українському світі. Діти виросли і не хочуть анімаційних мультиків, а з іншого боку вони дорослі, що ще вірять в казки. Їхні тіла в вуграх, їх турбує багато речей: модний одяг, перші експерименти з косметикою, порівняння з однолітками, та найголовніше – перше кохання – яке воно для них?

Вміти запитувати і слухати, не втратити довіру, зрозуміти, що саме завдає клопоту сучасним сім’ям, розвінчати свої переживання про надто складний світ з алкоголем, наркотиками, першими гендерними стосунками..
Так, про це написано багато статей і порад – але кому, як не батькам відчути потреби саме своєї рідненької донечки чи синочка. Ця книга змусить дорослих згадати себе в 13, а дітям дасть неоцінимий досвід, що не одні вони в великому світі зі своїми такими неповторними чистими та романтичними переживаннями…

...Друга частина - молодим сучасним романтикам.

Велике щастя коли твої батьки живі і люблять тебе всім серцем, але як важко стискається серце, коли когось вже немає в живих і ти не знаєш як вистояти в цьому чужому світі, коли тобі здається що тебе ненавидять всі і ти ненавидиш всіх. Чи є в тобі що щось особливе? Чому не можна робити що заманеться? Чому в тебе так багато обов’язків як для маленької дівчинки? Чому вони так тебе дратують? Як з цим жити? Чому перестали подобатись тобі дитячі піжами і хочеться дорослого фірмового одягу? Чому батьки забороняють коротенькі спіднички? Чому немає того єдиного коханого хлопця? Чому твоє тіло не таке як у інших твоїх подружок? Чому ти повинна подорожувати на ненависну дачу, а не як «дехто» відпочиваєш закордоном? Чому так вражаюче болісно сприймається кожне зауваження, як сама найбільша критика? Чому відчуваєш одинокість та так багато думаєш що таке смерть? Чому так багато заборон від батьків і чому вони так впевнені що ти хочеш саме того й що вони?
Не на всі питання ти знайдеш відповіді – але ця історія дасть тобі багато корисної інформації і ясне розуміння, що попереду – найпрекрасніше – перші поцілунки, перші щирі емоції, випробування на міцність дружби, можливо важкі переживання та найголовніше – довга прекрасна подорож у доросле життя…. Таке незрозуміле, чуже але доволі привабливе…

Пубертатний період фізичного та статевого дозрівання найболючіший для беззахисної психіки підростаючої молоді. В цей період розставляються «життєві приорітети», батьківські «скрипти» та установки, формуються смаки та упізнавання себе у соціумі. Перший досвід у конфліктах і відстоювання свого «Я». Найважливішим моментом є перехід від дитячості до всіх сфер розвитку – фізичного, розумового, морального та соціального. В цей період закладаються всі ці установки формування особистості. Основа причина полягає в статевому дозріванні. Характерною рисою є цікавість і «голод» до всіх знань, причому не зважаючи на їх походження. Що найцікавіше для підлітка – те і буде поглинатися та вивчатися. Формування свого «Я» в цей період полягає в основному від відштовхування оцінки думок оточуючих. Тому дуже важливо в цей період батькам прийняти дорослість, а дитині бути признаною як і в оточенні таких ж підлітків, так і оціненою дорослими як «дорослого». Підліток як би «приміряє» на себе різні ролі та ідентифікує себе в світі. Ця книга буде великою підтримкою як і для батьків, так і для підростаючої молоді.

Книга 
надійде у продаж 17 травня 2013 року на Львівському міжнародному дитячому Фестивалі.коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга
Книги від Bookzone

Коментарі  

comments powered by Disqus

- фільми в кінотеатрах України

Партнери