Новини

08.05.2014|10:18|Буквоїд

Катержина Тучкова. «Житковські богині»

На кручах Білих Карпат віддавна жили жінки, обдаровані унікальними здібностями.

Вони вміли лікувати, знали, як допомогти у будь-якій біді, могли порадити у скруті, а ще кажуть, що вони передбачали майбутнє. Їх називали «богинями», а свої вміння вони передавали з покоління в покоління. Дора Ідесова — одна з останніх представниць роду житковських богинь. І хоча вона не перейняла їхніх умінь, але здобула етнографічну освіту й вирішила присвятити їм ґрунтовну наукову розвідку. Наприкінці 90-х років у Пардубицькому архіві Міністерства внутрішніх справ Чеської Республіки з’являється оперативно-розшукова справа органів Держбезпеки, заведена на внутрішнього ворога — її тітку, богиню Сурмену. Дора розслідує долі житковських богинь і з подивом з’ясовує, що хоч сама богинею не стала, але невіддільно приналежна до цієї таємничої традиції. 

Катержина Тучкова (1980) – чеська сучасна письменниця і кураторка мистецьких проектів. Навчалась історії мистецтва та богемістиці в Університеті Масарика у Брно та в Карловому університеті у Празі. Авторка новели «Montespaniáda» (2006), оповідання «Останній вечір» (2008), роману «Вигнання Герти Шнірх» (2009). 
Роман «Житковські богині», надрукований у березні 2012 року, став у Чехії бестселером. Книга отримала премію Йозефа Шкворецького 2012, нагороду Český bestseller 2012, стала "Вибором читачів" у конкурсах Magnesia Litera 2013 та Česká kniha 2013.

Катержина Тучкова. Житковські богині / пер. з чеської Г. Величко. - К. : КОМОРА, 2014. - 392 с.коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери