Новини

29.01.2010|10:18|Оксана Чужа

Побачила світ книжка про правозахисника Йосипа Терелю

У мукачівському видавництві «Карпатська вежа» вийшла книжка відомого закарпатського краєзнавця, письменника та публіциста Василя Пагирі «Свідок Правди і Любові».

Видання, що складається із листів та статей, присвячено постаті нашого земляка - уродженця Міжгірщини Йосипа Терелі. Через листування автора з героєм книжки читач може побачити одного із найвідоміших українських захисників прав віруючих в Радянському Союзі, борця за легалізацію греко-католицької церкви в Україні, який минулого року на 66-му році життя помер у Канаді. За  відстоювання релігійної свободи він провів третину свого віку (23 роки!) у радянських в’язницях і таборах, а третину - у вигнанні (разом із дружиною і трьома дітьми у 1987 р. висланий із СРСР). Похований в с.Нижнє Болотне на Іршавщині. Йосип Тереля, про якого  створено кілька документальних кінострічок, залишив по собі десятки книг, статей, лекцій, віршів та картин. 

За  книжку «Свідок Правди і Любові» автор відзначений архієрейською грамотою журналістської премії імені Йосипа Терелі, яка заснована торік Мукачівською греко-католицькою єпархією і присуджується за підсумками року за публікації, документальні фільми чи радіопрограми, в яких порушуються важливі проблеми духовного життя закарпатців, пропагуються релігійна терпимість, взаєморозуміння та духовні цінності.коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга
Книги від Bookzone

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери