Re: цензії

14.07.2026|Вероніка Чекалюк, науковиця, журналістка
Коли тіло каже «Ні»: книга, що навчає «слухати себе»
14.07.2026|Тетяна Торак, м. Івано-Франківськ
Ліричний щоденник Роксолани Жаркової
10.07.2026|Ігор Чорний
Коли магія поза законом
10.07.2026|Олександр Козинець, письменник, педагог та музикант
Сміливість бути собою
10.07.2026|Віктор Вербич
«Збережи цей світ – святий, зукраїненний»
08.07.2026|Інеса Матіїшин, філолог
Любов і біль в романі Степана Процюка «Троянда ритуального болю»
07.07.2026|Ігор Зіньчук
Література, що свідчить: про роман Оксани Радушинської «Псалом Давида»
26.06.2026|Тетяна Торак, м. Івано-Франківськ
Франківськ пісенний
26.06.2026|Віктор Вербич
Коли cвіт – в обіймах мелодії дощу
24.06.2026|Тетяна Торак, м. Івано-Франківськ
Під знаком невтомності
Головна\Події\Фестивалі

Події

29.05.2014|18:15|Буквоїд

Українські письменники висловили протест з приводу виступу «Віртуозів Москви» в Києві

Подаємо це звернення:

Голові Служби безпеки України В.Наливайченку

                                                                                                                      Міністру закордонних справ України А.Дещиці

                                                                                                                      Міністру культури  України Є.Нищуку

На сайті  «Афіша-Київ» розміщено інформацію про концерт оркестру «Віртуози Москви» під проводом Владіміра Співакова в приміщенні Національної опери України. Як зазначено в рекламі, організатором концерту виступає таке собі ТОВ «Интер-классик» (тел.228-55-66), вартість квитків 250 - 3650(!) гривень. Особливої пікантності оголошенню надає примітка: концерт переноситься з 23 лютого на 19 червня.

У зв‘язку із зазначеним нагадаємо: 11 березня цього року керівник оркестру Владімір Співаков підтримав путінську агресію проти України, підписавши колективне звернення «Діячі культури Росії – на підтримку позиції Президента по Україні та Криму».

Що робить в умовах агресії свідома частина (тобто переважна більшість) населення України? Вона вже в першому турі обирає Президента, відмовляється від послуг російських автозаправок, бойкотує російські товари.

Що має робити в цій ситуації свідома українська влада? Укласти нарешті список підписантів згаданого ганебного звернення (всі  дані є в Інтернеті) й заборонити їм раз і назавжди в‘їзд на територію України. Нині ж складається парадоксальна ситуація, коли українська  (і не лише) громадськість Канади протестує проти концерту «Віртуозів Москви» у залі «Рой Томпсон» у Торонто, а до Києва цей колектив безборонно їде. Бо гастрольна політика у нас віддана на відкуп ТОВ «Интер-классик» та йому подібним.

А тим часом інші «віртуози Москви» окупували Крим і вже кілька місяців тероризують та вбивають українців на Сході та Півдні країни. І якщо силові структури намагаються протидіяти проникненню на українську землю бойовиків, то не менш важливим є недопущення в нашу країну ідеологічних диверсантів, які своєю злочинною аморальною позицією заохочують сьогоднішнього господаря Кремля до нових загарбань. Гастролі Владіміра Співакова були б знущанням над тими, хто загинули й продовжують гинути в ці дні внаслідок неоголошеної війни проти України. У разі відсутності негайної реакції залишаємо за собою право широко поінформувати громадськість про Вашу позицію та вжити необхідних публічних заходів для недопущення моральної наруги та приниження українців.

Сергій Борщевський, Михайло Сидоржевський, Володимир Даниленко, Сергій Пантюк, Олексій Микитенко, Володимир Білінський, Віктор Женченко, Анатолій Качан, Дмитро Стельмах, Михайло Шевченко, Олександр Бакуменко, Василь Василашко.

Інформація: Українська літературна газета



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus

Останні події

16.07.2026|17:03
Наталка Сняданко: розмова про письмо, переклади, Україну і Європу
16.07.2026|10:32
На Закарпатті відбудеться «Чендей-фест 2026»
16.07.2026|10:30
Укрзалізниця запускає інтерсіті до Луцька в дні Міжнародного літературного фестивалю «Фронтера»
14.07.2026|14:39
BestsellerFest у Львові: Жан Рено, Артем Чех, Ірена Карпа, Володимир Кличко та інші культові особистості
14.07.2026|09:25
У Флориді відбудеться творчий вечір відомого письменника Ігоря Павлюка
10.07.2026|09:37
Інтерактивні читання, творчі майстерки, квести, руханки для дітей: якою буде дитяча програма на фестивалі «Фронтера»
07.07.2026|20:35
Видавництво Korali Books оголосило конкурс чуттєвої прози: переможці отримають шанс видати власну книгу
07.07.2026|13:15
Дипломатія без прикрас: спогади, досвід і залаштунки служби
03.07.2026|14:00
Звернення Софії Русової
01.07.2026|16:44
Ольга Куждіна: «Я взагалі не вмію вигадувати сюжети. Зате спостерігати, бачити і чути – це моя справжня суперсила!»


Партнери