Re: цензії

26.01.2022|Юлія Баір
Міжгалактична поетична мандрівка
24.01.2022|Ігор Зіньчук
Оберіг пам`яті у слові
21.01.2022|Сергій Ковалевський
Руді Мартін і його детектив Маттеус
21.01.2022|Надія Гаврилюк
Пташиним криком полечу
20.01.2022|Роксолана Жаркова, літературознавиця
Голосами з далеких доріг: французький роман про Україну
18.01.2022|Ніна Головченко
Пам‘яті Вікторії Рутковської
13.01.2022|Ігор Зіньчук
Життя заради України
08.01.2022|Ігор Фарина, письменник, м. Шумськ на Тернопіллі
Пірнання в мореокеання дум
07.01.2022|Захарі Іванов, голова Асоціації письменників Південносхідної Європи та Асоціації софійських письменників (Софія, Болгарія)
Маг напівтонів
Все, що було і чого не було, або Сповідь ґедоніста
Головна\Події\Фестивалі

Події

02.09.2011|20:52|Буквоїд

У Чернівцях стартував Meridian Czernowitz-2

Найвідоміші поети з Австрії, Німеччини, Швейцарії, Франції, Польщі, а також Румунії, Молдови та Ізраїлю, і, звісно ж, України, читатимуть свої твори у різних куточках міста.

А зустрітися зі знаменитостями світової літератури може кожен охочий, адже майже всі заходи фестивалю - безкоштовні. На відкритті вже пролунали перші вірші.


На три дні Чернівці перетворилися на центр європейської поезії - у місті стартував Другий Міжнародний поетичний фестиваль "Meridian Czernowitz".
Чернівці сьогодні зустріли чи не найвідоміших поетів Європи, які приїхали сюди почитати свої твори всім, хто цікавиться літературою. Протягом трьох днів вулицями міста ходитимуть літературні знаменитості, а бажаючі можуть вільно з ними спілкуватися і насолоджуватися текстами, адже всі, окрім трьох заходів фестивалю, є безкоштовними.

- Наш фестиваль - це дуже цікавий і дуже важливий історико-лінгвістичний експеримент, - сказав Святослав Померанцев, президент фестивалю.
Цьогорічний експеримент полягає ще й в географії, адже літературна мапа світу відрізняється від географічної. Незважаючи на те, що Румунія і Молдова географічно до Чернівців дуже близькі, проте, тамтешніх сучасних письменників тутешній український читач майже не знає. Натомість, письменники з Польщі чи не найбільш відомі на українському просторі. Зокрема, завдяки чисельним перекладам, яких сьогодні більше, ніж перекладів з інших мов. Богдан Задура зізнався, що Чернівці стали для нього першим українським містом, в якому він побував проїздом ще у 70-х роках, коли повертався додому з Болгарії.

- І так якось сталося, що багато міст, які тоді проїжджав, не пам´ятаю навіть назви, але про Чернівці чомусь пам´ятав завжди, хоч і не знав, що колись повернуся сюди ще раз, - розповів Богдан Задура, поет (Польща).
У суботу фестивальний день розпочнеться з відкриття молодіжної сцени у пентхаусі на вулиці Рівненській, звідти й триватиме поетична прогулянка містом з молодими письменниками. Паралельно, в центральній частині міста читатимуть і дорослі літератори з країн-учасників. А ввечері на сигарно-поетичній вечірці свої вірші читатиме Юрій Андрухович, після чого музичну ніч забезпечать діджеї з Великобританії та Німеччини. В неділю ж усі бажаючі зможуть почитати і свою поезію на відкритому мікрофоні на вулиці Кобилянської. Цей день відзначиться ще й театральним перфомансом на вірші Ігора Померанцева та музичним перфомансом Андруховича і гурту "Карбідо". Що ж до п´ятниці, то ввечері найбільше очікується виступ Скрипки з Подерв´янським та Сергія Жадана з "Собаками в Космосі".

- Ми в Чернівцях взагалі ще не виступали - для нас це буде ніби така прем´єра, хоча ми давно обіцяли і нашим чернівецьким слухачам, що приїдемо - от добре, що така нагода сталася, - зізнався Сергій Жадан, поет (Україна).

Інформація: http://citi.cv.uaкоментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери