Події

18.10.2020|10:09|Буквоїд

Помер письменник і професор Айдин Шем´ї-заде

У суботу, 17 жовтня, активіст кримськотатарського національного руху, публіцист, історик, письменник і професор Айдин Шем´ї-заде помер від ускладнень, викликаних Covid-19.

Про це на сторінці в Facebook повідомив його син Абдураман. 

“Сьогодні вдень мій тато, Айдин Ешрефовіч, помер в реанімації від ускладнень, викликаних коронавірусною інфекцією”, - написав він. 

Как из военной сводки, ежедневно слышим о смерти наших соотечественников в Крыму от Коронавируса (Вирусной двусторонней ...

Опубліковано Эскендер Бариев & nbsp; Субота, 17 жовтня 2020 р.

Доктор фізик-математичних наук Айдин Шем´ї-заде  - автор трилогії про вигнання та життя на чужині кримських татар "Нитки доль людських" (трилогія включає романи: "Блакитні мустанги", "Червона ртуть", "Золота печатка"), яка зображує направду дуже багато доль. Романи написано російською, але у творі дуууже багато фраз кримськотатарською (з паралельним перекладом).

Айдин Шем´ї-заде народився 1933 року. Він - син класика кримськотатарської літератури, поета, літературознавця, перекладача Ешрефа Шем´ї-заде, онук (по мамі) одного з керівників кримськотатарської національно-демократичної революції Алі Боданінського та однієї з 4х жінок-членкинь Першого Курултаю кримських татар у 1917 році Аніфе Боданінської. Двоюрідний онук видатного кримськотатарською історика, етнографа, художника, першого директора музею в Хансараї Усеїна Боданінського.

 коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга
Книги від Bookzone

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери