Re: цензії
- 02.12.2025|Василь КузанНі краплі лукавства
- 27.11.2025|Василь КузанNobilis sapientia
- 27.11.2025|Віталій ОгієнкоРозсекречені архіви
- 24.11.2025|Наталія Богданець-Білоскаленко, доктор педагогічних наук, професор«Казки навиворіт»: Майстерне переосмислення народної мудрості для сучасної дитини
- 23.11.2025|Ігор ЗіньчукСвітло, як стиль життя
- 21.11.2025|Тарас Кремінь, кандидат філологічних наукСвітлотіні свободи
- 18.11.2025|Ігор ЧорнийУ мерехтінні зірки Алатир
- 17.11.2025|Ігор ЗіньчукТемні закутки минулого
- 16.11.2025|Ігор ПавлюкЛірика поліської мавки
- 08.11.2025|Тетяна Торак, м. Івано-ФранківськСвітлойменність
Видавничі новинки
- Олександр Скрипник. «НКВД/КГБ проти української еміграції. Розсекречені архіви»Історія/Культура | Буквоїд
- Анатолій Амелін, Сергій Гайдайчук, Євгеній Астахов. «Візія України 2035»Книги | Буквоїд
- Дебра Сільверман. «Я не вірю в астрологію. Зоряна мудрість, яка змінює життя»Книги | Буквоїд
- Наомі Вільямс. «Пацієнтка Х, або Жінка з палати №9»Проза | Буквоїд
- Христина Лукащук. «Мова речей»Проза | Буквоїд
- Наталія Терамае. «Іммігрантка»Проза | Буквоїд
- Надія Гуменюк. "Як черепаха в чаплі чаювала"Дитяча книга | Буквоїд
- «У сяйві золотого півмісяця»: перше в Україні дослідження тюркеріКниги | Буквоїд
- «Основи» видадуть нову велику фотокнигу Євгена Нікіфорова про українські мозаїки радянського періодуФотоальбоми | Буквоїд
- Алла Рогашко. "Містеріум"Проза | Буквоїд
Події
Стартував прийом заявок на щорічну премію «Своя Полиця»
15 листопада офіційно розпочався прийом заявок на щорічну премію «Своя полиця» — ініціативу найбільшої книжкової мережі "Книгарня "Є", що спрямована на підтримку жанрової української літератури.
Проєкт об’єднує різні формати: створення онлайн-контенту, тематичні зустрічі та дискусії в різних містах України, а також нагородження авторів найкращих жанрових романів.Місія проєкту «Своя полиця»
Проєкт має на меті зробити українську жанрову літературу впізнаваною та доступною. Працюючи в трьох ключових напрямках — онлайн, офлайн та через премію — "Своя полиця" підтримує авторів, залучає нових читачів і створює активну літературну спільноту. Онлайн-присутність проєкту охоплює Instagram, телеграм-канал і YouTube, де регулярно виходять інтерв´ю та огляди. Офлайн формат включає щомісячні зустрічі та дискусії з авторами, а також шість книжкових клубів у Києві, Львові, Одесі, Дніпрі, Мукачеві та Луцьку.
Умови участі та таймлайн премії
На премію можуть подаватися жанрові романи українських авторів, які вперше видані з 1 листопада минулого року до 30 листопада поточного року включно. Прийом заявок триватиме з 15 листопада до 15 грудня, і подати роман можуть не лише видавництва, а й самі автори або навіть читачі.
Процес відбору розділений на два етапи:
Перший етап (15.12 — 1.02): Журі, що складається з мікроблогерів, бібліотекарів та представників "Книгарні "Є" , оцінює всі надіслані роботи.
Другий етап (10.02 — 15.03): Експертне журі визначає переможців у двох категоріях: «Реалісти» (жанри без фантастичної компоненти) та «Ілюзіоністи» (фантастичні жанри).
Цінні нагороди для переможців
Фіналісти премії отримають подарункові сертифікати на покупки в "Книгарні "Є" , а переможці в кожній категорії — грошові призи по 10 000 гривень. Урочиста церемонія нагородження відбудеться наприкінці березня 2024 року.
Переможці премії 2023 року:
Наталія Довгопол з романом «Витязь і вірлиця» у категорії «Ілюзіоністи».
Сергій Демчук з романом «Зима, яка назавжди з тобою» у категорії «Реалісти».
Склад журі 2024 року
Категорія «Реалісти»: Ростислав Семків, Віктор Разживін, Олексій Сімончук та Валентина Комар (In book we trust).
Категорія «Ілюзіоністи»: Альона Силіна, Вероніка Намоглу, Юлія Мармиш (Джиллена).
Коментарі
Останні події
- 02.12.2025|10:33Поетичний вечір у Києві: «Цієї ночі сніг упав» і теплі зимові вірші
- 27.11.2025|14:32«Хто навчив тебе так брехати?»: у Луцьку презентують дві книжки про гнів, травму й силу історій
- 24.11.2025|14:50Коли архітектура, дизайн і книги говорять однією мовою: вечір «Мода шаблонів» у TSUM Loft
- 17.11.2025|15:32«Основи» готують до друку «Бард і його світ: як Шекспір став Шекспіром» Стівена Ґрінблатта
- 17.11.2025|10:29Для тих, хто живе словом
- 17.11.2025|10:25У «Видавництві 21» вийшла друком збірка пʼєс сучасного класика Володимира Діброви
- 16.11.2025|10:55У Києві провели акцію «Порожні стільці» на підтримку незаконно ув’язнених, полонених та зниклих безвісти журналістів та митців
- 13.11.2025|11:20Фініш! Макс Кідрук завершив роботу над романом «Колапс»
- 08.11.2025|16:51«Поети творять націю»: У Львові стартував II Міжнародний фестиваль «Земля Поетів»
- 05.11.2025|18:42«Столик з видом на Кремль»: до Луцька завітає один із найвідоміших журналістів сучасної Польщі
