Re: цензії

19.10.2021|Віктор Вербич
Еліна Форманюк: «Тихо триватиме срібло і світло»
14.10.2021|Богдан Смоляк
Із книг неразових
08.10.2021|Надія Гаврилюк
Звук, що торкається серця
07.10.2021|Богдан Дячишин, Львів
Світло розуму любові
05.10.2021|Валентина Семеняк, письменниця
Коли ангел із зоряним крилом, тоді у серці - сонце
03.10.2021|Роман Ткаченко, Київ
Quo vadis?
"Доторки до первісної правди слів"
02.10.2021|Ірина Фотуйма
Кого слухатися Адамові?
01.10.2021|Михайло Жайворон
Емоційно предивні історії по-павлюківськи
Старші та молодші
Головна\Події\Премії

Події

15.09.2021|18:11|Буквоїд

Тарас Возняк став лауреатом Премії імені Василя Стуса 2021 року

Цьогорічною Премією імені Василя Стуса було відзначенокультуролога, політолога, засновника Незалежного культурологічного журналу “Ї”, генерального директора Львівської національної галереї мистецтв імені Б. Возницького Тараса Возняка.

Члени журі Премії оголосили ім’я лауреата під час урочистої церемонії, яка відбулася 15 вересня у Національному музеї Тараса Шевченка.

Лауреат Премії імені Василя Стуса отримав грошову винагороду та статуетку, розроблену дизайнером Дмитром Покрасьоном та скульптором Станіславом Кадочниковим.

Лавдації – промови про внесок лауреата Премії в розвиток української культури і загалом нашої держави – підготували культуролог, головний редактор видавництва “Дух і Літера Леонід Фінбергта журналіст, громадський діяч, історик та перекладач Андрій Павлишин

 “Наш світ тримається не тільки на людях, які жертвували своїм життям задля надзвичайної місії. Є й інші ролі людей, які відповідають на виклики сучасності. Не короткою фразою, а осмисленням феноменів за допомогою нових знань. Саме таким є внесок Тараса Возняка: він допомагає нам осмислити наше сьогодення. Завдяки заснованому ним журналу “Ї” ми маємо навіть не планету, а галактику. Кожен із блоків, з якими він працює – філософський, історичний, краєзнавчий, – закриває цілу тему”, – зазначив під час церемонії нагородження лауреата головний редактор видавництва “Дух і Літера”, член журі Премії імені Василя Стуса Леонід Фінберг. 

“Коли наша державність вбивалася, коли вона нищилася і не існувала, завжди були люди-інституції, які на собі тримали феномен України. Ми щиро переймаємося пошуком таких людей, їхньою природою, їхнім впливом, їхньою відповідальністю, їхнім лідерством. Свого часу Василь Стус сказав, що людина завжди мусить відчувати єдиний обов’язок – “бути вдячним сином землі”. Це характерно для всієї когорти людей такого типу, які, як люди-інституції, несли, несуть і будуть нести спроможність України до самовідтворення, до розвитку, до того, що нам дасть відчуття, що ми маємо майбутнє. До таких людей належить і Тарас Возняк”, – наголосив декан Києво-Могилянської Бізнес-Школи, член журі Премії імені Василя Стуса Олександр Саврук.

Нагадаємо, що Премія імені Василя Стуса була заснована 1989 року Українською асоціацією незалежної творчої інтелігенції на чолі з Євгеном Сверстюком (1928-2014). Її щороку вручають літераторам, митцям, режисерам, музикантам, культурним менеджерам за внесок в українську культуру й стійкість громадянської позиції. 

Починаючи з 2016 року, Український ПЕН, Києво-Могилянська Бізнес-Школа та видавництво “Дух і Літера” взяли на себе справу продовження цієї ініціативи.

Лауреатами Премії імені Василя Стуса в попередні роки стали понад 70 українців, серед яких – Опанас Заливаха, Михайлина Коцюбинська, Василь Овсієнко, Іван Світличний, Євген Захаров, Володимир В’ятрович, Марія Бурмака, Сашко Положинський, Тарас Компаніченко, сестри Тельнюк, Олександра Коваль, Сергій Жадан, Борис ҐудзякАхтем Сеітаблаєв

Кандидатів на здобуття Премії цього року висувало журі у складі: Мирослав Маринович– голова журі, публіцист, член-засновник Української Гельсінської групи, почесний президент Українського ПЕН; Ахтем Сеітаблаєв– актор, режисер, директор ДП "Кримський дім", лауреат Премії імені Василя Стуса за 2020 рік; Андрій Курков– український письменник, президент Українського ПЕН; Боґуміла Бердиховська– публіцистка, керівниця департаменту стипендій Національного центру культури у Варшаві; Оля Гнатюк– дослідниця, професорка НаУКМА та Варшавського університету, віцепрезидентка Українського ПЕН; Юрко Прохасько– есеїст, перекладач; Олександр Саврук– декан Києво-Могилянської Бізнес-Школи; Елеонора Соловей– літератературознавиця; Дмитро Стус– директор Музею Шевченка;Леонід Фінберг– головний редактор видавництва "Дух і Літера". 

Український ПЕНє одним із 146 автономних національних ПЕН-центрів. Міжнародний ПЕН виник 1921 року в Лондоні. Організація покликана відстоювати право авторів на свободу слова, сприяти співпраці інтелектуалів з різних країн, а також підтримувати розвиток літератури та промотувати читання. Український ПЕН було засновано 1989 року. Є співзасновником премій ім. В. Стуса, ім. Ю. Шевельова, ім. Г. Ґонґадзе та Drahomán Prize.

Києво-Могилянська Бізнес-Школа [kmbs]– школа для лідерів, які прагнуть змін – в собі, своїх компаніях, країні, світі. Її творці, викладачі та випускники вірять, що проривний розвиток учасників освітніх програм КМБШ приведе до якісного стрибка у розвитку компаній, а отже, і нашої країни та світу в цілому.  

Фото – Олександр Куліковкоментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга
Книги від Bookzone

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери