Головна\Події\Премії

Події

06.01.2009|21:17|Буквоїд

Названо лауреатів літературної премії Costa

Оголошено імена британських письменників, які перемогли у пяти номінаціях літературної премії Costa.

Головним тріумфатором стала 91-річна Діана Етхілл, яка перемогла в категорії «Автобіографічна проза». Вона стала найстаршим лауреатом в історії премії. Раніше Етхілл працювала літературним редактором і співробітничала з Джоном Апдайком і Норманом Мейлером.

Ще одним переможцем було визнано ірландця Себастьяна Баррі – його книга «Таємне писання» була названа романом року. Раніше «Таємне писання» номінувалося на британський «Букер», проте цю премію завоював індієць Аравінд Адіга.

Кращою книгою для дітей визнали «Праведного Генрі» письменниці Мішель Магоріан. Поетичною книгою року члени журі назвали новелу у віршах Адама Фулдса «Порушена обіцянка». Премію за дебют в жанрі роману отримала Седі Джонс за книгу «Ізгой».

Всі переможці отримали по 5 тисяч фунтів стерлінгів. Тепер вони змагатимуться  між собою за приз «Книга року». Переможця у цій номінації оголосять 27 січня; він отримає 50 тисяч фунтів. Як повідомляє газета The Guardian, букмекерська контора William Hill вважає фаворитом Себастьяна Баррі і приймає ставки на нього у співвідношенні два до одного.

Літературна премія Costa вручається з 1980 року. Раніше вона називалася Whitbread Book Awards, проте в 2007 році спонсорство премії в пивоварної компанії «Уїтбред» перейняла її дочірня компанія Costa Coffee.

На фото: Діана Етхілл

За матеріалами The Guardian, Lenta.ruкоментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери