Головна\Події\Премії

Події

05.12.2008|07:50|Буквоїд

Роман про «лісових братів» отримав премію Finlandia

Фінсько-естонська письменниця Софі Оксанен отримала літературну премію Finlandia за роман «Puhdistus» («Очищення»). 31-річна Оксанен стала наймолодшим письменником, який отримав одну із найпрестижніших літературних премій Фінляндії.

У романі «Очищення» розповідається про загони «лісових братів», які діяли на території Литви, Латвії та Естонії з 1940 по 1957 роки. Головні герої роману – мати і донька Алійда та Зара – знаходять у дворі свого будинку пораненого естонського солдата і переховують у себе. Жителі села, у якому розгортається дія роману, розповідають владі про те, що жінки переховують у себе члена «лісових братів». Після цього Зару викликають на допити, а також знущаються над обома жінками.

За цим сюжетом у Фінляндії було поставлено виставу, яка користувалася популярністю. Зараз роман «Очищення» перекладається естонською мовою і очікується, що він з’явиться у книжкових крамницях навесні 2009 року.

Софі Оксанен – автор романів «Stalinin lehmät» («Корови Сталіна»), який побачив світ у 2003 році та «Baby Jane» («Крошка Джейн») (2005).

Призовий фонд премії Finlandia складає 30 тисяч євро.

На фото: Софі Оксанен

Інформація: Postimeesкоментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери