Головна\Події\Презентації

Події

23.08.2019|14:33|Буквоїд

Виходить друком книжка оповідань, написаних Олегом Сенцовим в ув’язненні

Чотири роки тому, 25 серпня2015року,Олег Сенцов - кінорежисер, сценарист, письменник, громадський активіст - був засуджений російським судом за звинуваченням у тероризмі до 20 років позбавлення волі з відбуванням покарання у колонії суворого режиму. Заарештували і ув’язнили його2014року в Криму після анексії півострова Росією.

 Попри те, що Олег є політичним в’язнем у РФ і має змогу спілкуватися з рідними та близькими лише листами, які цензурує колонія, він продовжує писати книжки. І зараз виходить його нова збірка автобіографічних оповідань «Маркетер», яку він написав уже в колонії. Книга виходить у «Видавництві Старого Лева» спільними зусиллями з Українським ПЕН та за допомоги Анастасії Чорної, кастинг-директорки фільмів Олега Сенцова.

«Вже 5 років Олег Сенцов перебуває в ув´язенні, - наголошує головна редакторка «Видавництва Старого Лева» Мар’яна Савка. - Ми знаємо, яке тривале голодування він витримав і не зламався. І те, що у в´язничних стінах він пише прозу – це свідчення великої мужності, сили духу і постійної роботи над собою. Олег ніби робить ревізію свого життя, згадує свою юність і часи формування характеру, становлення себе як особистості. Ці оповідання дуже біографічні, а поза життям самого героя оповідань постає непривабливо сувора доба на зламі двох суспільних ладів, на зламі цінностей».

«Якщо оповідання, що ввійшли до збірки «Жизня», були написані Олегом близько 10 років тому, то тексти для «Маркетера» – це проза, яка вже з’явилася під час його ув’язнення, - зауважує Тетяна Терен, виконавча директорка Українського ПЕН.  - Це друга частина автобіографічної трилогії, в якій Олег повертається у своє студентське минуле, і знову йому вдається написати не лише про себе, а й про всіх нас, хто жив і шукав себе в той час. Неможливо насправді уявити, як можна творити в колонії, але писання для Олега сьогодні є великою підтримкою. Водночас кожна його нова книжка – це можливість нагадати нам і світу не лише про долю Олега, а й про справи всіх українських заручників Кремля. Так література стає сильним інструментом правозахисту».



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus

Останні події

23.05.2026|04:17
Навколо літератури зібрано 2,5 мільйони гривень для дітей: Артур Дронь провів благодійний вечір у Львові
23.05.2026|04:11
Нова частина епічної фентезі-саги про Кия об’єднує українську, кельтську та давньогрецьку міфології у власному всесвіті
21.05.2026|13:07
В Ужгороді оголосили короткий список VIІІ Всеукраїнського літературного конкурсу малої прози імені Івана Чендея
21.05.2026|13:04
«Межі причетності» та митці з 7 країн: фестиваль «Фронтера» оголосив фокусну тему
21.05.2026|13:01
Ігор Павлюк видав у США книгу-сповідь про війну та людську душу
19.05.2026|17:27
Оголошено програму XIV «Книжкового Арсеналу»: понад 240 подій та 150 учасників
19.05.2026|17:21
Гарячий хіт BookTok українською: видавництво READBERRY анонсувало вихід спортроманів Беки Мак
19.05.2026|17:19
Чех, Павлюк, Дронь: 7-9 серпня на BestsellerFest у Львові приїдуть найкращі письменники України
18.05.2026|13:25
Анна Багряна. "Лист додому"
13.05.2026|21:50
90-річний ювілей Івана Марчука і феномен його книжкової спадщини


Партнери