Re: цензії

13.01.2022|Ігор Зіньчук
Життя заради України
08.01.2022|Ігор Фарина, письменник, м. Шумськ на Тернопіллі
Пірнання в мореокеання дум
07.01.2022|Захарі Іванов, голова Асоціації письменників Південносхідної Європи та Асоціації софійських письменників (Софія, Болгарія)
Маг напівтонів
Все, що було і чого не було, або Сповідь ґедоніста
05.01.2022|Валентина Семеняк
У лабораторії матриці Слова Володимира Кравчука
Селфі з містом
03.01.2022|Наталія Ребрик, Ужгород
Вертеп від Світлани Бреславської
31.12.2021|Валентина Семеняк, письменниця
Шість дуетів - шість світлоносних всесвітів
28.12.2021|Роксолана Жаркова, літературознавиця
«А я тебе в душу поклала і ношу, як хрестик натільний»: сакральні мотиви у поезії Ірини Фотуйми
Дриґом чи шкереберть? – 5 книг з незвичними сюжетами
Головна\Події\Презентації

Події

09.04.2016|14:02|Буквоїд

18 квітня у Львівській опері відбудеться концерт «Менухін – 100»

Міжнародна Мистецька Асоціація AIDA представляє світове турне до 100-річчя від дня народження видатного скрипаля Ієгуді Менухіна – «Менухін-100». Концерти в Україні - втілення у життя нездійсненної мрії музиканта зі світовим іменем. Львів, Одеса та Київ – у цих трьох українських містах відбудуться вечори «Менухін-100». У місті Лева ювілей прийматиме сцена Львівської опери – 18 квітня (початок – о 19:00). Тур проходить за підтримки мецената Людмили Русаліної.

У концерті «Менухін-100» задіяні провідні музиканти світу: Дмитро Ситковецький (скрипка, диригент, США) та Дмитро Суховієнко(фортепіано, Бельгія). Вечір шедеврів світової класики відбудеться при участі симфонічного оркестру «INSO-Львів», яким диригуватиме Герой України, народний артист України Мирослав Скорик. Звучатимуть твори Шумана, Брамса, Баха, Мендельсона та інших – власне, ті твори, які за життя особливо любив виконувати скрипаль. 

Меломани матимуть нагоду поринути у музичний світ Ієгуді Менухіна, творча філософія якого досі залишається важливою та актуальною: «Призначення Музики - суперечити всьому, що робить людей жорстокими у їхніх думках і почуттях». Скрипка в руках Менухіна була «його спільницею у боротьбі за людські цінності, високі ідеали і щасливий світ без воєн». Лейтмотивом проекту «Менухін-100» є гасло «Музика проти війни». 

Довідка. Ієгуді Менухін (1916-1999 рр.) був не лише геніальним музикантом, а й видатним суспільно-громадським діячем. Під час ІІ Світової війни він зіграв понад 500 концертів для збройних сил союзників - від Алеутських островів до Карибського моря, а після війни – величезну кількість благодійних концертів на підтримку Червоного Хреста, євреїв Ізраїлю й Північної Африки, жертв німецьких концтаборів і знедолених усього світу. Менухін опікувався музичним майбутнім світу, підтримуючи талановитих дітей і молодь стипендіями, організовуючи для них Cтрунну школу (Велика Британія) й Академію (Швейцарія), засновуючи фестивалі і конкурси. Останньою мрією Менухіна була концертна подорож містами України - Києвом, Одесою і Ялтою (поблизу Ялти народилася мати музиканта). Але раптова смерть не дала здійснити цю мрію. Тож у пам’ять про музиканта втілити його задум у життя взялися його творчі послідовники.коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери