Re: цензії

19.07.2024|Богдан Дячишин, Львів
Я і є памʼять – вічний
18.07.2024|Тетяна Качак, докторка філологічних наук, професорка Прикарпатського національного університету ім.Стефаника
Літературознавчі візії Лариси Табачин
Знову – Селін, знову – війна
06.07.2024|Оксана Тебешевська, заслужений вчитель України
Верліброві філософеми Євгена Барана
28.06.2024|Сергій Постоловський
«Анатомія ненависті. Путін і Україна» Сергія Руденка. Книга для тих, хто хоче не тільки знати, але й зрозуміти
27.06.2024|Богдан Дячишин, Львів
«До світла, що у слові…» (Полілоги живого слова для дітей і дорослих)
20.06.2024|Віктор Вербич
Нора Ікстена: «Чи любов краща за життя?»
18.06.2024|Галина Максимів, Прикарпаття
Відкриваючи «Галактику Андромеди»
І рід, як сад
Душа Ахерона. Життя опостінь
Головна\Події\Презентації

Події

19.06.2012|14:20|Буквоїд

Як зорі перемішати з макаронами. Інструкція

Вийшла книга про хлопчика, який може всунути в рот чотири цукерки.

Видавництво електронних книжок «Електрокнига» видало повість Ані Гераскіної «Його звуть Міша... або Зорі в макаронах», написану від імені маленького бешкетливого хлопчика.

«Бабця спіймала за труси, витягнула з кармана халата галстук-бабочку, силоміць на мене наділа і, сплеснувши в долоні, лагідно промовила: «Бісова дитина! Який гарний!»

Хлопчик живе у селі десь на Слобожанщині, говорить місцевим суржиком і любить всілякі експерименти.

«Дістаю з холодильника курячу ножку. Без апетиту їм, але кісточку загортаю в газєтку і ховаю в карман. По моїм здогадкам, якщо вкинути ту ножку в наш ставок, у далекому будущому вчені знайдуть її і будуть довго вирішувати, чи були курки водоплаваючими, чи то просто ходили топитися під старість літ».

Авторка Аня Гераскіна пише, що ця книга про хлопчика Мішу - не для дітей. Вона - для дорослих, щоб вони не забували, як воно бути дітьми.

«Я задираю голову, і на мене навалюються зірки. Вся тисяча. Вони сипляться мені в рота, царапають стравохід і осідають десь в животі. Від цього хороше і лоскотно. Хіба що зря я в Вербицьких макарони їв. Зорі в макаронах - якось неромантично».

Впродовж книжки з Мішею не трапилося якоїсь довгої пригоди, як у книжках Всеволода Нестайка або Марка Твена. Зате маленькі пригоди в цьому віці відбуваються щохвилини.

«Ганька погано їздить на вєліку. Гірше за мене разів так в п´ять, а за Гриню разів так тоже в п´ять! Дуже хочу, щоб вона мене попросила, ну так, просто: «Міша, я зламала вєлік. Отвези мене додому». І додала: «На твоїй шикарній «Українє».

Як і всі книжки видавництва «Електрокнига», «Зорі в макаронах» розповсюджуються умовно-безкоштовно. Тобто, її можна вільно скачати на сайті видавництва, але потім, якщо сподобається, то треба оплатити. Або ще можна замовити друковану версію. Бо Міша - хлопець просто незамінний.

«Сядете під холодильником і відразу згадаєте, хто Вам з шланга помідори поливав, хто гусей ганяв і хто проголосував назвати нашу свиню Маріанною (мама - проти, тато - воздєржался, дід - «ви ще в ЗАГС її одтарабаньте, на регістрацію»). Кстаті, задумайтесь і Ви, шановний Полікарпе Ігнатовичу, хто тепер стане брехать мамі «Вони з нашим фельдшером майструють кролятнік» три дні поспіль».

Авторка каже, що коли привезла книжку на свою історичну батьківщину - земляки її схвалили, сказали - «правильний Міша вийшов». Обіцяли навіть замітку в районній газеті написати. Щоб усі дізналися про обіцянку Міші.

«Я ніколи не буду дорослим. Ніколи. Шо хочте мені робіть - ріжте, бийте. До баскетбольного щита посеред школи в жовтих трусєлях прив´яжіть. Я не буду. Я не хочу. Мені і так добре».

 

Аня Гераскіна

Поетка, есеїстка, журналістка, учасниця багатьох літературних акцій і фестивалів, зокрема «Київські лаври», «Московський відкритий міжнародний книжковий фестиваль», Ubud Writers & Readers Festival. Неодноразово публікувалася у різноманітних інтернет-виданнях, альманахах, періодиці України та закордону.

 

Видавництво «Електрокнига»

Засноване 2012 року для видання, перш за все, електронних книжок. «Мене звуть Міша...» - друга книжка, випущена під брендом «Електрокниги». Першою була «Нариси бурси» Антона Санченка. Зараз готуються до друку тексти Яни Дубинянської та Галини Ткачук. Окрім того, раніше працівники видавництва Антон Санченко та Артем Захарченко  організували вихід у різних видавництвах таких електронних книжок:

Олена Захарченко. «Сім воріт» (Перша інтерактивна книжка в Україні)

Джошуа Слокам. «Навколосвітня подорож вітрильником наодинці» («Книжка на глобусі»)

Книжки «Електрокниги» випускаються в електронних форматах - epub та pdf - а також читач може замовити друковану версію книжки, яка йому сподобалася. Розповсюдження електронних версій відбувається умовно-безкоштовно - порядний читач має оплатити їх, якщо йому видання сподобалося. При цьому суттєвий відсоток від отриманої суми спрямовується безпосередньо авторові, як подяка читача за хороший текст.коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери