Re: цензії

26.01.2021|Богдан Дячишин, Львів
Думне слово правди
Стефаник – 2021
23.01.2021|Ганна Клименко-Синьоок
Опір локдауну, або Мандри в «поміжчасся» та «поміжпростор’я»
23.01.2021|Людмила Даниленко, кандидатка філологічних наук
Заглянути в СРСР і обов’язково повернутися
22.01.2021|Віра Марущак
Рядки, наповнені любов’ю
22.01.2021|Богдан Дячишин, Львів
«Я і є пам’ять»
22.01.2021|Ярослав Поліщук
Наші прекрасні шістдесяті (?)
Сила небайдужих
20.01.2021|Ірина Будзяк, Івано-Франківськ
Спішу до вас
18.01.2021|Валентина Семеняк
Маємо пам’ятати: у кожного з нас своя, наймиліша у світі «Загребля»
Головна\Події\Нагороди

Події

18.06.2009|19:49|Буквоїд

Визначено лауреатів премії імені Івана Франка

17 червня відбулося засідання Комітету з премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності. Лауреатами 2009 року визнано роботи у 4-х номінаціях.

У номінації «За кращу публікацію у друкованих засобах масової інформації» премія присуджена публікації «Гулагівський романтик Петер Демант», надрукованій в газеті  «Доба» у 2008 році. Автор публікації - Юрій Чорней, заступник головного редактора громадсько-політичної газети «Доба», м.Чернівці.

У номінації «За кращий твір у телевізійній сфері» лауреатом премії став трисерійний документальний фільм «Дороги Гоголя», створений  Полтавською ОДТРК до 200-річчя від дня народження М.В.Гоголя. Над фільмом працювали: генеральний продюсер Микола Ляпаненко, автор сценарію та ведуча Ольга Ніколенко,  режисер, виконавчий продюсер і музичний редактор Наталія Іванченко, режисер і оператор-постановник Дмитро Стариков, виконавець ролі М.В.Гоголя, актор Полтавського музично-драматичного театру ім. Гоголя Богдан Чернявський. 

У номінації «За кращий твір у радіомовній сфері» перемогу здобула передача «Скарби літературних архівів» Національної радіокомпанії України. Над передачею працювали автор Сергій Гальченко, редактор Світлана Барановська, режисер Костянтин Лаврентюк.

У номінації «За кращу наукову роботу в інформаційній сфері»  лауреатом премії імені Івана Франка стала книга «Історія видавничої справи» - К.: Наша культура і наука, 2007 року. Автор книги – завідувач кафедри видавничої справи та редагування інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Микола Тимошик. Це перший в Україні підручник, де ґрунтовно подано цілісну історію створення, поширення, використання та результатів функціонування  рукописних і друкованих набутків людства. Автор показує хронологічний огляд розвитку світової і вітчизняної видавничої справи.  Матеріал подається на суспільно-економічному тлі конкретної епохи, на фоні драматичних житейських колізій сотень особистостей, у контексті впливу видавничої продукції, передусім книг. Окремо висвітлюються основні етапи розвитку української видавничої справи у країнах найбільшого переселення наших земляків у Європі та Америці.

Крім того, Комітет вирішив відзначити спеціальними дипломами такі роботи: 

Публікацію «Сенс життя, або в чому вона, національна ідея?». Автор – Олег Ведмеденко, священнослужитель, член НСЖУ.

Телепрограму «Життя за правду. Валерій Марченко: герой, мученик чи просто син України?» соціального проекту «Знайдемо вихід».  Над телепрограмою працював авторський колектив:  керівник проекту Наталія Розинська, Юрій Луканов, Володимир Бойко , Ольга Самборська, Анастасія Гетьман.

Радіопередачу  «Золотий ключик Юрія Павленка». Автор  - Галина Піскун, старший редактор радіомовлення Луганської ОДТРК.

Історико-краєзнавчу енциклопедію «Млинівщина у дзеркалі особистостей». Автор -  Євген Цимбалюк.

Дипломи лауреатам премії імені Івана Франка будуть вручені в урочистій обстановці напередодні дня народження Івана Франка - 27 серпня.

Премія імені Івана Франка заснована Кабінетом Міністрів України 2004 року. Вона присуджується  щорічно напередодні дня народження видатного українського письменника, вченого та громадсько-політичного діяча Івана Франка  авторам оригінальних творів у галузі інформаційної діяльності, що сприяють утвердженню історичної пам’яті народу, його національної свідомості та самобутності, спрямовані на державотворення і демократизацію українського суспільства.

Рішення про присудження премії приймає Комітет, який створений і діє на громадських засадах. До складу Комітету входять представники Держкомтелерадіо, Мінкультури, Національної Академії мистецтв, Національної спілки журналістів та інших творчих спілок. Очолює Комітет  т.в.о. Голови Держкомтелерадіо  Анатолій  Мураховський.

Інформація: Прес-служба Держкомтелерадіо

Фото:
poetryclub.com.uaкоментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга
Книги від Bookzone

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери