Головна\Події\Культура

Події

03.04.2015|18:36|Оксана Чужа

Увесь Гаврош в одній книзі

На Закарпатті започатковано бібліографічні покажчики публіцистів.

Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Ф.Потушняка започаткувала нову серію покажчиків «Закарпатська публіцистика в іменах: бібліографія». Першим виданням цієї  серії став бібліографічний покажчик «Олександр Гаврош: між журналістикою та літературою», який нещодавно побачив світ в ужгородському видавництві «Ліра».

Покажчик  став першою книгою,  що зібрала докупи бібліографічний матеріал про відомого закарпатського журналіста, письменника та драматурга Олександра Гавроша більш як за 20 років його творчої діяльності,  і нараховує півтори тисячі позицій. Видання містить перелік його журналістських публікацій та матеріалів про нього, що публікувалися в закарпатській пресі з 1992 по 2014 роки. Окремо дається перелік авторських книжок Олександра Гавроша, публікацій в закарпатських збірниках та антологіях, видань, в яких він виступив упорядником,  з перекладом та передмовою, а також перелік вистав за його п’єсами.

Окрім самого бібліографічного покажчика, який фіксує різні грані творчості закарпатця, видання містить інтерв’ю «Журналісту Закарпаття», в якому літератор розповідає про своє життя та творчість,  та оригінальну передмову доктора історичних наук, професора, відомого письменника Сергія Федаки під назвою «Феномен Олександра Гавроша».

Остання є  своєрідним літературним портретом ужгородця: “Сам же Олександр Гаврош – це не так людина, як певний психоенергетичний феномен. Щось на кшталт кульової блискавки… Жоден ґрунтовний огляд культурних процесів в Ужгороді на зламі ХХ-ХХІ ст. неможливий без згадування цієї постаті. Він будує барикади та розбирає їх, збирає камені і розкидає їх, започатковує різноманітні акції і товариства, а також консервує їх на тривалий час, приймає одні відзнаки і роздає інші. А найголовніше – творить культурний продукт… Олександр Гаврош давно став важливим чинником громадсько-політичного і духовно-культурного життя Закарпаття, а відтак і цілої України».

 коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери