Re: цензії

21.01.2022|Сергій Ковалевський
Руді Мартін і його детектив Маттеус
21.01.2022|Надія Гаврилюк
Пташиним криком полечу
20.01.2022|Роксолана Жаркова, літературознавиця
Голосами з далеких доріг: французький роман про Україну
18.01.2022|Ніна Головченко
Пам‘яті Вікторії Рутковської
13.01.2022|Ігор Зіньчук
Життя заради України
08.01.2022|Ігор Фарина, письменник, м. Шумськ на Тернопіллі
Пірнання в мореокеання дум
07.01.2022|Захарі Іванов, голова Асоціації письменників Південносхідної Європи та Асоціації софійських письменників (Софія, Болгарія)
Маг напівтонів
Все, що було і чого не було, або Сповідь ґедоніста
05.01.2022|Валентина Семеняк
У лабораторії матриці Слова Володимира Кравчука
Селфі з містом
Головна\Події\Культура

Події

14.05.2014|09:34|Буквоїд

Керівництво НСПУ закликало владу захистити українських громадян в Донецькій і Луганській областях

Подаємо заяву Секретаріату Національної спілки письменників України.

Україна переживає драматичні часи – сепаратисти на Донбасі та Луганщині, за підтримки своїх московських хазяїв, розв’язали війну проти нашої держави та українства. Мета – не лише приєднати до Росії історичні українські землі, а й знищити Україну як незалежну державу. Така ж доля чекає і всіх тих, хто вважає себе українцем, в краю, що подарував нашій національній культурі таких блискучих українських митців як письменники Володимир Сосюра, Емма Андієвська, Микола Руденко, Олекса Тихий, Іван Світличний, Іван Дзюба, співак Анатолій Солов’яненко та багатьох інших. Розгорнулася оскаженіла кампанія переслідування українських культурних установ і зокрема «Просвіти», засобів масової інформації, національних релігійних осередків. Під загрозою фізичного знищення і жахливих тортур опиняється кожен, хто насмілюється заявити про себе як про українця, виборює право розмовляти материнською мовою. На превеликий жаль, місцеві державні органи, які покликані стояти в обороні громадянських прав і свобод, не лише не забезпечують їх, а й часто відверто потурають тамтешньому криміналітету в цій злочинній шовіністичній істерії. Тому Національна спілка письменників України, заявляючи свій протест проти переслідування українських активістів, інтелігенції, письменників та журналістів на Донеччині і Луганщині, звертається до виконуючого обов’язки Президента й Голови Верховної Ради України О.В.Турчинова, очільника Уряду України А.П.Яценюка з вимогою вжити рішучих заходів щодо відновлення конституційного ладу та захисту українських громадян в Донецькій і Луганській областях, покарати усіх тих, хто своїми злочинними діями розпалює в Україні братовбивчу війну.

Віктор Баранов, Олександр Божко, Сергій Грабар, Михайло Слабошпицький, Любов Голота, Михайло Сидоржевський, Сергій Пантюккоментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери