Головна\Події\Культура

Події

09.01.2013|15:00|Буквоїд

Літературний світ у 2012 році. ФОТО

«Буквоїд» пропонує огляд найвизначніших подій у літературному житті світу 2012 року.

Січень. Лауреатом поетичної премії Томаса Стернза Еліота за 2011 рік став шотландський письменник і поет Джон Бернсайд. Переможець отримав грошову винагороду в розмірі 23 тисяч доларів (15 тисяч фунтів стерлінгів).

Березень. Тімоті Снайдер (на фото) та Ян Кершоу отримали премію Ляйпцизького книжкового ярмарку за європейське взаєморозуміння 2012 року.

Квітень. Ізраїль оголосив письменника Гюнтера Грасса персоною нон-грата

Квітень. Британський письменник-фантаст Террі Пратчетт отримав премію імені Вудхауза, яка вручається за кращий гумористичний твір, написаний автором з Великобританії.

Травень. Британську премія Orange, що присуджується за кращий роман англійською мовою, який написала жінка, за 2012 рік отримала Мадлен Міллер за «Пісню Ахілла».


Червень. Американський письменник Філіп Рот став лауреатом престижної іспанської премії принца Астурійського


Липень. Літературну премію Кейна, відому також як «африканський Букер», отримав нігерійський письменник Ротімі Бабатунде.

Серпень. Емір Кустуриця оголосив про заснування нової літературної премії на честь лауреата Нобелівської премії Іво Андрича.

Вересень. В Ірані збільшили нагороду за Салмана Рушді. Нагорода за голову письменника була збільшена на 500 тисяч доларів і тепер складає 3,3 мільйона.

Вересень. Побачив світ перший роман Джоан Роулінг для дорослих «Вільне місце» (The Casual Vacancy).


Вересень. Німецький письменник лауреат Нобелівської премії Гюнтер Грасс виступив з критикою на адресу Ізраїлю у збірці віршів. 
 

Вересень. Авторка роману «Дім духів» Ізабель Альєнде отримала літературну премію імені Ганса Крістіана Андерсена  

Жовтень. Нобелівська премія 2012 року з літератури присуджена китайському письменнику Мо Яню.


Жовтень. Букерівську премію вдруге отримала Хіларі Ментел. Англійська письменниця стала лауреатом престижної британської літературної премії The Man Booker Prize за історичний роман Bring Up the Bodies.

Жовтень. Престижну польську премію «Ангелус» присуджено Міленко Єрговичу за книгу «SRDA ŚPIEWA OZMIERZCHU WZIELONE ŚWIĄTKI».


Жовтень. Два провідних світових видавництва книг англійською мовою - Penguin і Random House - домовилися про об´єднання.


Листопад. Лауреатом Гонкурівської премії 2012 року став письменник Жером Ферарі.

Листопад. Даниїл Гранін став головним лауреатом премії «Велика книга» за роман «Мій лейтенант».


Листопад. Визначено лауреатів премії Андрія Бєлого 2012 року. У номінації «Проза» перемогли Марина Гейда зі збіркою «Бальзаміни вичікують» і Віктор Іванів з книгою «Чумний Покемар». У номінації «Поезія» нагороджений Віктор Ломакін за збірку «Подальші тексти». За «Гуманітарні дослідження» відзначений Аркадій Іпполітов з роботою «Особливо Ломбардія». У номінації «Літературні проекти» переможцем став літературно-критичний альманах «Трансліт». За найкращі переклади нагороджений Юрій Чайников за «Щоденники» Вітольда Гомбровича та інші переклади з польської.

Грудень. Лауреатом літературної премії «Російський Букер» за 2012 рік став автор книги «Селянин і тінейджер» Андрій Дмитрієв.

Грудень. Дитячий письменник Григорій Остер став лауреатом літературної премії імені Корнія Чуковського в номінації «За видатні творчі досягнення у вітчизняній дитячій літературі».

Грудень. Російську літературну премію «Дебют» у номінації «Велика проза» отримав фізик з Москви Ілля Панкратов з фізичної казкою «Слонодьомія». коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери