
Re: цензії
- 10.07.2025|Дана Пінчевська"Щасливі ті люди, природа яких узгоджується з їхнім родом занять"
- 10.07.2025|Володимир СердюкАнтивоєнна сатира Володимира Даниленка «Та, що тримає небо»
- 27.06.2025|Ірина Фотуйма"Коні не винні" або Хроніка одного щастя
- 26.06.2025|Михайло ЖайворонЖитомирський текст Петра Білоуса
- 25.06.2025|Віктор ВербичПро що промовляють «Вартові руїни» Оксани Забужко
- 25.06.2025|Ігор ЗіньчукБажання вижити
- 22.06.2025|Володимир ДаниленкоКазка Галини Пагутяк «Юрчик-Змієборець» як алегорія про війну, в якій ми живемо
- 17.06.2025|Ігор ЧорнийОбгорнена сумом смертельним душа моя
- 13.06.2025|Тетяна Качак, літературознавиця, докторка філологічних наук, професорка Прикарпатського національного університету імені Василя СтефаникаЗвичайний читач, який став незвичайним поетом
- 12.06.2025|Ігор Зіньчук«Європейський міст» для України
Видавничі новинки
- Джон Ґвінн. "Лють Богів"Проза | Буквоїд
- Дженніфер Сейнт. "Аталанта"Проза | Буквоїд
- Вероніка Чекалюк. «Діамантова змійка»Проза | Буквоїд
- Джон Ґвінн. "Голод Богів"Книги | Буквоїд
- Олеся Лужецька. "У тебе є ти!"Проза | Буквоїд
- Крістофер Паоліні. "Сон у морі зірок"Проза | Буквоїд
- Дженніфер Сейнт. "Електра"Книги | Буквоїд
- Павло Шикін. "Пітон та інші хлопці"Книги | Буквоїд
- Книга Анни Грувер «Вільний у полоні» — жива розмова з Ігорем Козловським, яка триває попри смертьКниги | Буквоїд
- Тесла покохав ЧорногоруКниги | Буквоїд
Події
Культурна спільнота наполягає: Олександр Бригинець має очолити парламентських комітет з питань культури
Представники культурної спільноти України звернулися до лідерів опозиції із проханням висунути Олександра Бригинця на посаду Комітету Верховної Ради з питань культури та духовності. Подаємо текст документу.
Голові ради ОО "Батьківщина" Яценюку А.П.
Першому заступнику голови партії "Батьківщина"
Турчинову А.В.
Лідеру партії "УДАР", Голові фракції партії "УДАР Віталія Кличка" у Київській міській раді
Кличку В.В.
Лідеру Всеукраїнського об´єднання "Свобода"
Тягнибоку О.Я.
Шановне панство!
Висловлюємо Вам свою повагу та користуючись нагодою вітаємо Вас з суттєвими та важливими для українського народу та майбутнього України результатами Виборів до Верховної ради України, безпосередньо перемогою кандидатів від опозиційних політичних сил по мажоритарних округах. Щиро сподіваємось на те, що прогресивна більшість нового складу українського Парламенту, створена завдяки консолідації зусиль представників опозиції плідно та наполегливо працюватимуть з метою покращення соціальної, економічної, політичної та культурологічної ситуації в Україні. Віримо, опозиційні фракції, що представлятимуть парламентську більшість створюватимуть та відстоюватимуть законотворчі та законодавчі документи, покликані вивести України з кризових політичних та економічних умов, зберегти її суверенність та цілісність, здатні підняти імідж нашої Держави на міжнародному рівні.
Для нас, представників культурної царини України, є вкрай важливим, якою буде законотворча концепція нової Верховної Ради у галузі Культури, Освіти і Духовності, адже розбудова справді Української Держави неможлива без відродження того, що знищено владою Президента Януковича, і активної наступальної діяльності для законного і життєвонеобхідного домінування українських: мови, літератури, мистецтва, книговидання і книгорозповсюдження, пісенно-концертної діяльності, кіномистецтва, українських музеїв і виставок тощо.
Зважаючи на те, що основним Державним органом, що здійснює законопроекту роботу в напрямку розбудови державної політики в сфері культури, розвитку та використання мов в Україні, питаннях збереження історичної та архітектурної спадщини та поширення національних досягнень в світі є Комітет Верховної ради з питань культури і духовності просимо Вас звернути особливу увагу на формування та оновлення його керівного складу.
Ми, щиро пишаємось тим, щодо складу Верховної Ради України увійшли такі відомі діячі культури, як Марія Матіос, Богдан Бенюк, Володимир Яворівський, Олександр Бригинець та інші, плекаємо надію і просимо Вас сприяти, щоб саме Олександр Бригинець, нинішній Голова Комісії з питань культури і туризму Київради, який, на відміну від деяких інших функціонерів від культури, безкорисливо, мужньо, послідовно і гідно захищав і захищає культурно-історичну спадщину України (Андріївський узвіз, Книгарня "Сяйво", Музей "Київська фортеця" і багато інших визначальних для української культури і духовності компонентів), очолив Комітет Верховної Ради України з питань культури і духовності.
Впевнені, що Олександр Бригинець професійно, наполегливо, чесно і безкомпромісно боронитиме українську культуру від будь яких зазіхань і очолений ним Комітет Верховної Ради України з питань культури і духовності продукуватиме і схвалюватиме лише ті Закони, які справді призведуть до торжества української культури і духовності у нашій Державі, що підміне її до гідного рівня у цій галузі серед держав Європи і світу.
Представники культурної спільноти України
Андрій Кокотюха, Ірен Роздобудько, Тетяна Логуш, Микола Третяк, брати Капранови, Олег Сидор-Гибелинда, Юрій Вакуленко, Антін Мухарський, Роман Балаян, Леонід Комський, Юрій Каплун, Зіна Підалькіна, Катерина Сита, Олександр Ройтбурд, Ганна Шерман, Іван Малкович, Олег Пінчук, Сергій Поярков, Ігор Луценко, Володимир Нечипорук, Богдан Струтинський, Ада Роговцеву, Катерина Степанкова, Андрій Білоус, Валерія Ходос, Ігор Гайдай, Анатолій Борсюк, Андрій Петров, Костянтин Клімашенко, Анатолій Криволап, Олег Король, Олег Михайлюта, Юлія Валова, Оксана Котомкіна, Ростислав Мельників, Кость Лавро, Сурен Параджанов, Назар Стригун, Леся Тельнюк, Галина Тельнюк, Олександр Афонін, Ігор Степурін, Микола Кравченко, Андрій Курков, Олена Лазуткіна, Алла Лазуткіна, Володимир Бовкун
Інформація: Блог Ігоря Луценка
Коментарі
Останні події
- 14.07.2025|09:21V Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера» презентує цьогорічну програму
- 11.07.2025|10:28Оголошено конкурс на літературну премію імені Богдана-Ігоря Антонича “Привітання життя”
- 10.07.2025|23:18«Не народжені для війни»: у Києві презентують нову книжку Артема Чапая
- 08.07.2025|18:17Нова Facebook-група "Люблю читати українське" запрошує поціновувачів вітчизняної літератури
- 01.07.2025|21:38Артур Дронь анонсував вихід нової книги "Гемінґвей нічого не знає": збірка свідчень про війну та життя
- 01.07.2025|18:02Сергію Жадану присуджено австрійську державну премію з європейської літератури
- 01.07.2025|08:53"Дикий Захід" Павла Казаріна тепер польською: Автор дякує за "довге життя" книги, що виявилась пророчою
- 01.07.2025|08:37«Родовід» перевидає «З країни рижу та опію» Софії Яблонської
- 01.07.2025|08:14Мартин Якуб презентував у Житомирі психологічний детектив "Гріх на душу"
- 01.07.2025|06:34ТОП-10 книг ВСЛ за червень 2025 року