Головна\Події\Культура

Події

15.05.2012|09:00|Буквоїд

«Варіації на тему…» Ігоря Панейка в «АВС-арт»

Сьогодні, 15 травня о 18.00 у Галереї «АВС-арт» (вул. Воздвиженська, 10-Б) відкривається виставка Ігоря Панейка «Варіації на тему…».

Мистецький острів ужгородського майстра Ігоря Панейка неповторно розташований на меридіанах художнього світу, привабливий кліматом свободи, розмахом творчих амбіцій, рельєфом колористичних втілень і фактурних утворень, плодами знахідок і своєю насиченою дивовижними подіями історією. Тут процвітає культ пантеїзму-панейкізму з поклонінням деревам і воді, камінню і травам, сонцю й місячному сяйву. А єдиний чин там – накладати фарби на поверхні і в такий спосіб славити усе суще.

 «Весь світ – така велика таїна. Але вона й має бути. Без цього – ніяк. Вона є бар´єром між людьми й тою прірвою, до якої людство з якоюсь дивною наснагою прагне».

Ігор Панейко

 Живопис Ігоря Панейка – це унікальне поєднання міфопоетичності й сюрреалізму. Його картини – поліфонічні, багатозначні й варіативні: тут час пропливає численними «Каналами», вічно коливається «Маятник Фуко», перетікають одна в одну візії-спогади з дитинства, вабить своїм простором «Фата Моргана». Це алегоричні символи потайних схованок душі, дивовижні миттєвості снів кожного з нас, знаки свідомих і підсвідомих асоціацій, зіткані з кольорів притчі, саги й легенди. Оживають дитячі казки, тихо завертає за ріг ангел, звисає з неба вервечка, запрошуючи піднятися. Повільно падають дві пір’їни – чорна й біла, а самотня жіноча постать на порозі чистої природи розквітає букетом троянд…

 

Про автора

Народився 1957 року в м. Стрий на Львівщині.

У 1975-1981 рр. навчався у Львівському державному інституті прикладного та декоративного мистецтва. У 1981-1982 роках працював у Середній Азії – Хіва, Узбекистан. Із 1982-го по 1988-й – у Закарпатському українському муздрамтеатрі. 1997-1998 роки – проба сил на викладацькій ниві в коледжі мистецтв ім.А.Ерделі. Бере участь у виставках із 1982 року. Роботи знаходяться у приватних колекціях України та за кордоном .

Живе і працює в Ужгороді

 Виставка працює по 2 червня з 11:00 до 19:00, окрім неділі та понеділка. Вхід – вільний.коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга
Книги від Bookzone

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери