Головна\Події\Культура

Події

23.02.2011|23:28|Буквоїд

Андрухович хоче знати, куди Янукович буде тікати з України

Юрій Андрухович хоче знати, чи підготував вже собі запасний аеродром Віктор Янукович і куди він буде тікати з України.

Про це він заявив «Главреду», який попросив українських письменників заочно поставити запитання Вікторові Януковичу до річниці його президентства.

«Громадянине Янукович, Ви часом не задумуєтеся над тим, що одного дня Вам доведеться втікати з України? І якщо так - то де Ваш запасний аеродром? Чи не варто врахувати досвід 2004-го і не надто вже покладатися на Росію?», - запитав Андрухович.

Водночас Сергія Жадана цікавить, чи не боїться Янукович «інтелектуального бойкоту»: «Останнім часом влада намагається демонструвати інтерес до гуманітарної сфери, зокрема до літератури. Водночас будь-які конкретні зауваження та протести з боку «інтелектуального середовища» владою вперто й послідовно ігноруються. Стосується це і мовної політики, і політики церковної, і освіти, і історії. Як президентська команда збирається реалізовувати свою гуманітарну політику за умов цілковитого несприйняття цієї політики культурно-мистецьким середовищем? Чи не боїться Президент «інтелектуального бойкоту»?»

А Степан Процюк переймається тим, чи справді Віктор Федорович вважає, що український менталітет близький до російського: «Спочатку я не хотів ставити жодних питань Президенту, але це є ознакою інфантилізму, а нашій нації потрібно лікуватися від інфантильності. Загалом до нього є багато запитань. Скажімо, я запитав би, що планується робити з політикою радянізації, русифікації, які й досі прогресують у нашій державі? Ще я запитав би його про політичних в’язнів, чи вважає він, що у нашій країні є політичні в’язні? А ще мене цікавить, чи Президент вважає, що російський менталітет таки справді близький до українського? Чи він справді в цьому переконаний?»коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери