Головна\Події\Культура

Події

29.12.2008|21:29|Буквоїд

Андрухович назвав Тимошенко «лицеміркою»

Юрій Андрухович назвав прем´єр-міністра України Юлію Тимошенко «лицеміркою» і «поганою провінційною актрисою».

«Вона (Юлія Тимошенко) ненаситна до влади, лицемірка й погана провінційна актриса, але, на жаль, її гра має успіх, через чого Україна має більше хаосу, ніж демократії», - заявив Юрій Андрухович в інтерв´ю німецькому виданню Spiegel Online, додавши, що Тимошенко ніколи не довіряв.

Президента України Віктора Ющенка Андрухович назвав «найбільшим розчаруванням».

«Ющенко шукав примирення з усіма, і ціна цього - відсутність реформ», - зазначив він. Функціонери старого режиму зараз ближчі до Ющенка, додає Андрухович.

Письменник, який отримав річну стипендію і з жовтня цього року живе в Берліні, стежить за політичним життям в Україні і зізнається, що «з кожним днем новини стають все гірші й гірші». Найнеприємнішою з них Андрухович називає коаліцію Нашої України та БЮТ з Блоком Литвина. Письменник нагадав, що «Литвин був дуже близький до екс-президента Кучми», боротьбу з яким в 2004 році вели ці сили.

Коментуючи погрозу Росії відключити Україні газ за борги, Андрухович зазначив, що «газова атака» - «улюблений важіль тиску Росії на Україну». Однак, письменник вважає, що винна в цьому конфлікті сама українська еліта, що «через свої чвари не може досягти спільної позиції з приводу Росії».

Не менш розчарований український літератор і позицією Європейського Союзу. Він упевнений, що «вдалий момент для вступу України в ЄС загублено».

На думку Андруховича, після Помаранчевої революції в 2004 році ЄС не усвідомив, наскільки близько підійшла Україна. А зараз вже занадто пізно, зазначив він.

«Зараз Україна знову віддалилась від Євросоюзу, як до революції, в тому числі, тому що Євросоюз самовіддалився», - додав Андрухович.

У переддень Нового року найпопулярніший у Німеччині український автор не втрачає надію, зазначаючи, «в кінці кінців в Україні вже було два політичних дива - незалежність 1991 року і Помаранчева революція 2004-го».

Однак, щоб бути реалістом, письменник додає: «Я передбачав роки застою, тому що всі наші політики себе дискредитували», - цитує Юрія Андруховича Spiegel Online.

Джерело: «Кореспондент»коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери