Головна\Події\Книжковий ринок

Події

23.05.2017|09:06|Буквоїд

Шкляр: Через кілька місяців вийде мій бандерівський роман «Троща»

Роман про УПА «Троща» розповідає про перемогу людини над обставинами, і написаний заради того, щоб показати світові, що українці не змирилися з режимом, і продовжують боротьбу, як і раніше.  

Український письменник Василь Шкляр анонсував вихід свого нового роману «Троща» в ефірі програми FACE 2 FACE з Тетяною Даниленко.
«Про війну треба писати з відстані часу. Я знаю, що деякі українські відомі письменники вже взялися писати твори про війну між Україною та Росією. До мене зверталися відомі усім українські «кіборги» і просили написати про них книжку. На що я відповідав, що про них вже написана історія. Проте вони наполягали і казали: «Ні, напишіть так, як ви пишете!», – пригадує письменник.
Тоді, пригадує письменник, було важко спрогнозувати, чи зможе він щось написати. Адже саме тоді автор працював над черговим романом «Троща», який вийде у світ у найближчі два місяців.
«Через кілька місяців вийде мій бандерівський роман «Троща». Я дуже довго над ним працював, намагався «ухопити» усі галицькі діалекти. Я пригадую, як на моїх зустрічах із галицькими читачами, люди мене просили написати про УПА, як про «Чорного ворона», – розповідає автор.
Письменник знайшов універсальну історію для книжки на Тернопільщині, відтак роман написаний з реальних подій. За словами автора, там буде і зрада, і кохання, і війна.
«Трощею на Галичині називають очерет, де підпільники-повстанці переховувалися. Проте назва роману є різносторонньою, оскільки трактувати її можна як і трощу – руйнування людських доль. Я люблю такі місткі слова, значення яких повною мірою розкривається після прочитання твору», – пояснює письменник.
Дія в романі відбувається у 1947 році, коли українська повстанська армія припинила відкриту збройну боротьбу і відійшла в підпілля.
«Ця історія – це перемога людини над обставинами, оскільки військової перемоги упівці, на жаль, не здобули. Цю книжку я написав і заради того, щоб показати світові, що українці не змирилися з режимом, і продовжують боротьбу, як і раніше », – наголосив Василь Шкляр.   


коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга
Книги від Bookzone

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери