Головна\Події\Книжковий ринок

Події

03.12.2009|13:46|Буквоїд

Звернення колективу книгарні «Сяйво» до Президента Ющенка

Колектив столичного книжкового магазину «Сяйво» звернувся із відкритим листом до Віктора Ющенка з проханням захистити книгарню.

„КНИГАРНЯ „СЯЙВО”

ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ

Київ, вул. Червоноармійська, 6                                                                    

Вельмишановний Пане Президент!

SOS! SOS! SOS!

Звертаємось до Вас за допомогою в збереженні легендарної  книгарні «Сяйво», приміщення якої, незважаючи на усі Ваші Укази, Закони, Постанови Верховної Ради в підтримку українського книговидавництва та книгорозповсюждення , було продано в вересні цього року на аукціоні.

Історія книгарні нараховує більш ніж 65 років. Протягом усього свого життя вона являється Храмом українського духу і красного Слова, Парнасом для письменників і духовною Меккою для українських читачів. Нас відвідували такі видатні діячі культури, як М. Рильский, П. Тичина, Остап Вишня, А.П. Загребельний, В. Скляренко, Платон Воронько, Василь Козаченко, В. Яворівський, Д. Павличко, О. Довгий, І. Драч…, художники, актори, політики, журналісти, політологи.

Та на жаль до нашого приміщення у самому серці столиці весь час простягаються загребущі руки нинішніх товстосумів із зачучверілим духом, які жирують нині на ярмарку марнослів’я і марнослав’я з однією метою, – «прихватити» приміщення.

Шість років ми провели у різних судових інстанціях, та все марно. Сьогодні приміщення продано товариству «Абриль-студіо», яке було утворено за 2 місяці до аукціону в особі одного засновника, який є членом команди М. Черновецького, незважаючи на те що наша Книгарня «Сяйво» орендує це приміщення на протязі 48 років.

На Всесвітньому форумі українців у 2006р. Ви казали: «Нація зростає в мові!» А хіба книга не є джерелом мови?

Сучасна книгарня  «Сяйво» співпрацює більш ніж з 300 українськими видавництвами, такими як «Мистецтво», «Спалах», «Либідь», «Піраміда», «Нора-Друк», «Кальварія», «Фоліо», «Махаон Україна», «Веселка», «Вища Школа», «Знання», «Знання України», «Смолоскип» «Картографія», «Фактор», «Аба-ба-гала-мага» та інш. Більш ніж 700 українських авторів виставляють та презентують свої твори на поличках нашої книгарні.

9 грудня – всесвітній день боротьби з корупцією. Нажаль саме із-за неї Управлінням з питань Комунального майна, приватизації та підприємництва Шевченківської районної у м. Києві Ради по нашому питанню було порушено всі діючі законодавчі акти України:

1. Постанова Кабінету Міністрів України №1058 від 10.07.1998р.

2. Постанова Верховної Ради України №901- VІ від 16.01.09р. «Про запровадження мораторію на виселення редакцій друкованих засобів масової інформації, закладів культури, у тому числі бібліотек, видавництв, книгарень, підприємств книгорозповсюдження».

3. Стаття 73 Закону України «Про Бюджет на 2009р».

4. Закон України «Про оренду майна державних підприємств та організацій».

5. Закон  України «Про інформацію».

6. Указ Президента України «Про деякі заходи з розвитку книговидавничої справи а Україні».

7. Указ Президента України «Про деякі невідкладні заходи щодо підтримки культури і духовності в Україні».

 

Шановний Пане Президент!

Допоможіть!

«Сяйво» – це одна з найстаріших та не багатьох лишившихся  книгарень Києва. Фактично, вона по праву рахується осередком національної культури, давно і по праву користується популярністю та повагою не тільки у киян та у жителів всієї України, а і у гостей близького та далекого  зарубіжжя.

Більшість киян нас підтримує. Це ті кияни, які практично виросли в стінах нашої книгарні, краща, читаюча, міркуюча частина населення. Це люди, яким небайдужа культурна історія нашої столиці, нашої країни.

Ми, діячі культури та мистецтв України, звертаємось до Вас з надією на розуміння, здоровий глузд, підтримку. Захистить книгарню!

«Кияни перед усім!» – це гасло Шевченківської районної у м. Києві державної адміністрації. Але з якогось такого незрозумілого приводу нас воно не стосується.

У Києві вже немає таких книгарень як: «Мистецтво», «Ноти», «Поезія», «Планета», «Іноземна книга», «Спортивна книга». Можливо, що і не буде книгарні «Сяйво»…

Як довго буде тривати це беззаконня? Дайте нам можливість спокійно працювати, а не витрачати всі сили на виживання намагаючись зберегти все те, що ще у нас залишилось та українську книжку взагалі.

 

З надією та повагою

колектив книгарні «Сяйво»коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus

Останні події

18.06.2024|19:14
Yakaboo підтримує ініціативу Join UP! Скористайтеся безкоштовними* перельотами для дітей з аутизмом!
16.06.2024|10:25
Закарпаття збагатилося повістями про драматичне кохання
12.06.2024|18:55
Олександр Михед презентував у Лондоні книжку "Позивний для Йова", перекладену англійською
10.06.2024|18:18
Не тільки про дикий Захід
10.06.2024|18:13
Оголошено конкурс на літературну премію ім. Б.-І.Антонича "Привітання життя"
23.05.2024|11:49
Завершується передзамовлення на книжку Сергія Руденка "Анатомія ненависті. путін і Україна"
19.05.2024|11:47
В Україні видали першу частину з трилогії Соми Морґенштерна
19.05.2024|11:41
«Мій розмір – Чернівці»: у «Видавництві 21» триває передпродаж нової книжки Володимира Килинича
19.05.2024|11:36
Вільні голоси Криму. До друку готують документальну книжку про кримських політв’язнів
17.05.2024|14:06
Оголошено короткий список VI Всеукраїнського літературного конкурсу малої прози імені Івана Чендея


Партнери