Re: цензії

04.06.2020|Валентина Семеняк
Містична Terra Oкулус у новому романі Юлії Чернінької
03.06.2020|Володимир Самойленко, кандидат географічних наук
Історії, які їх хочеться читати і читати
30.05.2020|Валентина Семеняк
Про Аґрафку: «У Божому світі лише намистинка»
25.05.2020|Валентина Семеняк, письменниця
Пізнати барви життя через освідчення
24.05.2020|Василь Кузан
Феба як фатум
20.05.2020|Валентина Семеняк
Її «Маруся» - це славень українській жінці-матері
16.05.2020|Софія Ткач
Образ психопатки в романі Володимира Даниленка «Клуб «Старий Пегас»
15.05.2020|Богдан Дячишин, Львів
Час - це те, що не зникає безслідно у людини*
14.05.2020|Ольга Полевіна, Кропивницький
Казка про дружбу
13.05.2020|Валентина Семеняк
Їй під силу зростити букетик конвалій зі слів

Видавничі новинки

Побачила світ збірка оповідань «Львів. Шоколад. Кам’яниці»
Проза | Буквоїд
Перше дитяче видання про коронавірус – психологічна підтримка для українських малюків
Дитяча книга | Буквоїд
Побачили світ історичні есе "Карпатська Україна" Романа Офіцинського
«Пригоди динозавриків» від Еліни Заржицької
Дитяча книга | Буквоїд
Олександр Дан. "Інсомвіта, або Життя та сновидіння Роберта Бланша"
Книги | Буквоїд
Еліна Заржицька. “Пригоди динозавриків”
Дитяча книга | Буквоїд
Реймонд Карвер. «Про що ми говоримо, коли говоримо про любов»
Проза | Буквоїд
Симор Гласенко. «Дім чистого світла»
Книги | Буквоїд
Мартін Поллак. «До Галичини. Прохасидів, гуцулів, поляків і русинів. Уявна мандрівка зниклим світом Східної Галичини та Буковини»
Книги | Буквоїд
Каролін Жорж. "Із синтезу"
Проза | Буквоїд

Літературний дайджест

Про любов, війну й сенс життя: з чого починати знайомство з творчістю Ернеста Гемінґвея

Ернест Гемінґвей – один з найвідоміших письменників ХХ сторіччя, представник течії «втраченого покоління» та людина, чиє життя саме перетворилося на захопливий роман.Багатогранність і глибина робіт Гема часто відлякує читачів.

Його книги здаються складними та навіть незрозумілими, особливо на фоні сучасної літератури. Але насправді творчість письменника – це суміш лаконічності та переживань, наповнені спогадами та тугою. Вони меланхолійні, проте не менш сильні та надихаючі.
 
Доробок Гемінґвея досить різноманітний, він не обмежується конкретною тематикою. Книги про війну, любов, втрати чи надбання – Гем писав історії про все і для всіх. Та з чого ж варто почати знайомство з творчістю письменника?

Для тих, хто шукає любов 
 «Прощавай, зброє»
 
Головний герой роману – Фредерік Генрі – американський архітектор, який пішов добровольцем на війну в італійську армію. Тепер сенсом його життя є фронт, а розраду він знаходить лише в жінках і щирих розмовах зі своїм бойовим товаришем.
Але коли до їхньої частини приходить нова медсестра, життя Фредеріка перевертається догори дриґом, адже він вперше зміг по-справжньому закохатися. Тепер він має заради чого жити і що втрачати. Але хіба він сам не є втраченим? Втраченим серед нескореного і зневіреного покоління героїзму та ницості?
 
Якщо ви шукаєте приклад справжнього непереможного кохання, тоді «Прощавай, зброє» – ідеальний варіант для знайомства з Гемом і його творчістю. Книга розповідає не лише про кохання під час війни, а й підіймає багато інших важливих питань. Зокрема, ницість людських цінностей і зневага щирих почуттів, підлість мирного життя, що здатна перевершити всі жахи війни. Роман добре демонструє славнозвісний стиль письменника: стислий і лаконічний, у ньому немає місця зайвим сентиментам і пустим емоціям.
 
Та якщо ви не любите тематику війни в літературі, але однаково хочете побачити кохання очима Гемінґвея, раджу звернути увагу на книгу «Фієста. І сонце сходить». Вона не менш гарно описує життя втраченого покоління вже у повоєнний період.

Для тих, хто шукає правду 
 «Острови поміж течій»
 
«Острови поміж течій» відрізняються емоційністю та певною нестримністю. Книга має дуже сильну й нестабільну атмосферу, яка з кожною сторінкою стає більш гнітючою та поглинаючою.
 
Головний герой – художник Томас Гадсон – неабияк нагадує самого Гема. Безтурботний і відчайдушний, більше за все на світі він любить трьох своїх синів. «Острови поміж течій» – це ода батьківській любові, її могутності та глибині. Тонке плетиво страхів і переживань, самопожертви та самознищення, на яке здатні лише батьки…
Роман створений для тих, хто хоче побачити справжнього Гема – вразливого, слабкого та люблячого. Також «Острови поміж течій» можуть сподобатися прихильникам психологічної прози, адже книга демонструє складний розвиток персонажів.
 
Роман гарно передає любов Гема до водної стихії. Але «Старого і моря» ви в ній не побачите. Вона більше нагадує книгу під назвою «Мати і не мати», яка теж розповідає про відчайдушного батька, готового на все заради добробуту власної родини.

Для тих, хто шукає сенс  «По кому подзвін»
 
«По кому подзвін» – одна з найвизначніших книг не лише в бібліографії письменника, а й в історії літератури.
 
Роберт Джордан – молодий чоловік, який проміняв тихе життя в Америці на неспокійний іспанський фронт. Кожен день для нього може стати останнім, адже він – підривник, який в разі потреби має віддати власне життя на користь перемоги. 
Його нове завдання – підірвати стратегічно важливий міст, і для цього він має стати членом одного з партизанських загонів. Там він знайомиться з Марією – чарівною іспанкою, у якої війна відібрала сім’ю. Нове кохання засліплює Роберта, показуючи йому всю красу і цінність життя, яке він так легко зголосився втратити…
 
Це книга ідеально підійде для любителів філософії та роздумів, вона має надзвичайно сильний вплив та посил, який точно ще довго вас не відпустить. Враження після прочитання дуже нагадують враження від повісті «Старий і море». Це дві абсолютно різні, проте емоційно близькі історії. Вони показують справжню силу і непереможність людського духу, сміливість, красу і цінність життя, яке дається нам тільки раз…
 
Але якщо ви хочете ще гостріше відчути і прожити кожну історію Гемінґвея, раджу перед прочитанням його книг ознайомитись з біографією письменника. «Ернест Гемінґвей. Артефакти з життя»– книга, яка допоможе вам побачити справжнє обличчя Ернеста, яке ховається під шаром пліток і розповідей. Не дивуйтеся, якщо історії з життя письменника будуть вам знайомими – автобіографічність деяких його книг дійсно вражає. Але здебільшого ця біографія створена, аби показати істинне обличчя Гема, адже простим і відкритим він ніколи не був. Навпаки, постать Ернеста досі залишається однією з найбільш таємничих в літературі.


коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга
Книги від Bookzone

Коментарі  

comments powered by Disqus

Останні події

03.06.2020|03:12
Оксана Забужко проведе онлайн-презентацію нової книги «Планета Полин»
03.06.2020|03:09
Розпочато прийом заявок на премію «Еспресо. Вибір читачів»
01.06.2020|16:36
Олександр Ткаченко очолить міністерство культури
01.06.2020|12:21
У Казахстані і Канаді побачив світ новий роман-серіал Сергія Дзюби
30.05.2020|18:40
Джоан Роулінг випустить нову книжку «The Ickabog»
30.05.2020|18:33
Обкладинка до книжки «Магнетизм» Петра Яценка перемогла в конкурсі Ukrainian Design: The Very Best Of 2020
29.05.2020|12:46
Міжнародний фонд Івана Франка розпочинає громадський проєкт «Іван Франко на мапі Європи»
29.05.2020|08:59
Життя на швейцарських полонинах: у «Видавництві 21» виходить перша книга ґраубюнденської трилогії Арно Каменіша
28.05.2020|16:56
У Києві під МВС відбулася акція на підтримку поета Андрія Хаєцького
27.05.2020|14:47
Андрій Кокотюха завершив роботу над ретро-романом "Голова з площі Пігаль"

- фільми в кінотеатрах України

Партнери