Кримінальне чтиво

Статеві збочення українського політикуму

Станіслав Стеценко. «Вся влада Радам!». – Київ-Канів, 2007, - 264 с.

Перевиборам – 2007 присвячується…

Жанр:  політичні викриття під виглядом трилеру про маньяка, або навпаки

Коли говоримо про аморальність політиків усіх рівнів, то розуміти це слід буквально – як сексуальну розпущеність і схильність до статевих збочень. Про це – нова книга  черкаського письменника і журналіста Станіслава Стеценка «Вся влада Радам!». Він пропонує на читацький суд історію про те, як «весь бруд української політики спливає на поверхню, коли в країні загострюється боротьба за владу».

Дія роману «Вся влада Радам!» починається в 2002 році в місті D…, коли парламентські вибори вступили в свою завершальну фазу. І про нерозривний зв´язок політики та сексу автор говорить відразу, буквально з 5 сторінки книжки, ще в передмові. Далі виринає спікер українського парламенту Швець – розпусник, якого по черзі обслуговують повії. Одну з них він бере собі в референти, аби вона задовольняла його в будь-який час. Коли одного разу вони робили це в машині, їх зупинив чесний мент, і змушений був чекати, поки голова Верховної Ради закінчить усі свої справи з дівчинкою.

Є ще олігарх, вчорашній бомж, алкаш і бандит, який фінансує виборчу кампанію спікера і наймає російських політтехнологів та іміджмейкерів. Його друге обличчя – садист і маніяк на прізвисько Гітлер. Колись коханка випадково відкусила йому чоловіче єство і тепер Гітлер імпотент. Тому олігарх викрадає дівчат, катує їх, а потім – убиває.

Президент України чомусь виведений тут під прізвищем Бучма – чим актор Амвросій Бучма завинив? А найбільш продажний український тележурналіст неодмінно носить сексуальне прізвище, яке є принизливим: «Чи то Членов, чи то Вагінов… Піховшук. З задоволенням би його трахнула, - зі знанням справи поправила Ірина». Словом, секс, а швидше – неможливість ним займатися, стає основним пунктом авторського звинувачення та засобом викриття українських політиків.

Якщо з сюжету прибрати політичну складову, то вийде жорсткий трешевий трилер, яких в українській белетристиці не вистачає. Але як же тоді літератори говоритимуть правду про політиків…

Загалом слід згадати, що Станіслав Стеценко, який народився 1962 року в Черкасах - професійний журналіст. Свого часу він став лауреатом конкурсу «Гранослов2», і то був чи не єдиний випадок, коли згаданий конкурс відзначив трилер. А його роман «Чорна акула в червоній воді» та повість «Метелики у склепі» десять років вважалися чи не кращими зразками новітнього українського трилеру. Я і зараз при кожній нагоді називаю ці тексти чи не кращим, що відбулося в український белетристиці середини 1990-х років.  Але потім Стеценко написав історію під назвою «Сексодром», чим особисто мене засмутив: хтось розробив спрей, яким пшикнеш – і все, дівчина твоя, роби з нею, що хочеш. А хочеш, ясна річ, одного, якщо ти гетеросексуал. Ось за такою гидотою полюють бандити та спецслужби. Здається, після тривалої перерви «Вся Влада Радам!» - четвертий роман письменника.

Оцінка       * (+)

Кожен текст оцінюється за 5-тибальною системою. Кожна оцінка дає твору наступну характеристику: 

*  Жодної надії; 

** Погано, але не настільки. Хоча шкода витраченого часу; 

*** Ідея є, потрібен редактор. Вчить матчастину; 

**** Хочеться краще, але загалом поживно; 

***** Так тримати! 

Значок (+) біля оцінки – Автор може краще.

Значок (-) біля оцінки – Аби не гірше.   

Книжки з низької полиці. Введення в рубрикукоментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга
Книги від Bookzone

Коментарі  

comments powered by Disqus

Останні події

04.03.2021|10:09
У Національному музеї літератури України письменники відзначили своє професійне свято
03.03.2021|14:01
Оголосили лонглист претендентів на здобуття Міжнародної премії імені Івана Франка
02.03.2021|15:25
В український прокат виходить реставрація кіношедевра «Любовний настрій» Вонга Карвая
02.03.2021|15:18
Донбас, війна та мовне питання в романі Олени Стяжкіної «Смерть лева Сесіла мала сенс»
01.03.2021|10:44
Андрія Куркова переобрали президентом Українського ПЕН
01.03.2021|09:10
Tabakov представив новий сингл
01.03.2021|09:06
«ROMEO & JULIET». Реновація
25.02.2021|20:20
Зеленський: поезія Лесі Українки імпонує мені насамперед тому, що кожен з творів має декілька глибин прочитання
25.02.2021|20:18
У мережу безкоштовно виклали повне зібрання творів Лесі Українки
25.02.2021|18:29
Фантастична анімаційна стрічка «Віктор_Робот» вийде в український прокат в червні цього року


Партнери