Буквоїд

Букер-2008 дістався індійському письменнику

15.10.08 23:41 / Буквоїд
Одна із найпрестижніших літературних нагород – Букерівська премія за 2008 рік дісталася індійцю Аравінду Адігу за роман «Білий тигр».
33-річний письменник – третій дебютантом, який у молодому віці отримав Букер за сорокарічну історію її існування.   Аравінд Адіга народився в Мадрасі, отримав західну освіту і встиг попрацювати кореспондентом американського журналу Time. Зараз він живе в Мумбаї. «Білий тигр» - роман, що народився із щоденникових нотаток журналіста Адіги. У творі йдеться про індійського бідняка, сина рікші, який зумів стати персональним водієм не зовсім чесного місцевого чиновника. Господар втягує у свої брудні справи, за що він і поплатився власним життям. Власне, увесь роман і є сповіддю вбивці.

Автор отримав за Букер-2008 чек на суму 50 тисяч фунтів стерлінгів ($88,000).   Конкурентами письменника були його співвітчизник Амітав Гош з романом «Макове море», британці Філіп Хеншер і Лінда Грант з романами «Північне милосердя» та «Їхній одяг», австралієць Стів Толь з романом «Частина цілого» та ірландець Себастьян Беррі з романом «Таємне писання».

Минулого року Букерівську премію отримала ірландка Енн Енрайт за роман «Зібрання».
Постійна адреса матеріалу: http://bukvoid.com.ua/events/nagorody/2008/10/15/234124.html
Copyright © 2008 Буквоїд
При повному або частковому відтворенні посилання на Буквоїд® обов'язкове (для інтернет-ресурсів - гіперпосилання). Адміністрація сайту може не розділяти думку автора і не несе відповідальності за авторські матеріали.