Буквоїд

Світлана Пиркало: «Перш за все рекомендую роман Люко Дашвара «Молоко з кров’ю»

20.04.09 08:25 / Буквоїд
На запитання порталу «Буквоїд»: «Що читати?» відповідає письменниця Світлана Пиркало.
- Які книги Ви читали останнім часом? 
- Перечитую «Присвяту Каталонії» Джорджа Орвелла. Цей британський письменник зі зброєю в руках боровся (хоч, як він сам описує, з перемінним успіхом) за соціалістичну справу в іспанській Громадянській війні. Збираюся їхати до Барселони, пройдуся орвеллівськими місцями. Там у центрі є площа, названа його іменем. Ще перечитала деякі оповідання та повісті Юрія Мушкетика. Йому нещодавно виповнилося 80 років, і він дав дуже цікаве інтерв’ю Тетяні Катриченко із журналу «Главред» про літературну діяльність застою, те, як тоді намагалися сказати правду хоч між рядків, як стукали один на одного й виживали. Хочу запросити його в ефір БІ-БІ-СІ.   - Що плануєте прочитати?
- Планую прочитати англійською мовою «Уліс» Джеймса Джойса, але ця справа йде в мене досить туго: трохи переоцінила свої сили. Я придбала репринт першого, оригінального видання цього чималенького роману, і іншомовні вставки там не перекладені в примітках. Іще на черзі - «The Kindly Ones», у довільному перекладі — «Добродії» чи «Добрі люди», роман французького письменника Джонатана Літтла (Jonathan Littell). Він виріс у Франції й пише французькою. Літтл дивиться на Другу світову війну очима офіцера Рейху, який є свідком і буденних проблем німецької армії, поганої організації, інтриг, і нелюдських знущань та експериментів у концтаборах. Тільки почала це читати, але відчуття таке, що це один з найкращих романів, які доводилося брати в руки останніми роками. - Що б Ви рекомендували читачам прочитати?
- Перш за все рекомендую Книгу року БІ-БІ-СІ 2008 —роман Люко Дашвара «Молоко з кров’ю».  Коли будете читати, звертайте увагу не лише на побутові деталі й любовну лінію. Виокремить для себе це ім’я як найбільш динамічного автора в сучасній українській літературі, професійного сценариста, який (яка) взявся за прозу, і проаналізуйте, що вийшло. По-моєму, в цій книзі є багато такого, чому треба повчитися сучасним українським авторам: як розвивати сюжет, як вести історію, не даючи їй зслизнути в ліричні відступи чи зайві деталі. Гарні також і інші книжки з нашої п’ятірки року. А тим, кого цікавлять нерозкручені, свіжі імена, повні потенціалу, раджу книжки, які не увійшли до п’ятірки БІ-БІ-СІ, але мене особисто дуже зацікавили. Перш за все «Стежка вздовж ріки» Маріанни Кіяновської. Це лірична, філософська, глибока проза, поетична —  як і варто чекати від поетеси. Також «Голоси з ночі» Олександра Стусенка. Макабр, сер! —  це все, що я можу сказати. Любителям мандрів з еротико-соціальним підтекстом раджу «Авантюра. Практичні реалії мандрів по-бідняцьки» Артема Чапая. У цій книжці трохи зайві цитати із ЖЖ автора, бо вони повторюють основний текст, але самі поетизовані описи подорожей і кохань політично свідомого Чапая —  цікаві й повні краси (і матюків, які тій красі якимось чином не заважають).
Постійна адреса матеріалу: http://bukvoid.com.ua/reviews/that to read/2009/04/20/082536.html
Copyright © 2008 Буквоїд
При повному або частковому відтворенні посилання на Буквоїд® обов'язкове (для інтернет-ресурсів - гіперпосилання). Адміністрація сайту може не розділяти думку автора і не несе відповідальності за авторські матеріали.