Буквоїд

«Сяйво» ініціює збір підписів на підтримку книгарні

03.04.11 17:29 / Буквоїд
До річниці рейдерського захоплення книгарні «Сяйво» колектив книгарні ініціює лист-звернення представників культурної спільноти України та всіх громадян до керівництва держави.
Мета – привернути увагу президента, керівника уряду, спікера парламенту, Генерального прокурора до ситуації, яка склалася навколо книгарні.   Збір підписів на відбуватиметься під час роботи Шостого київського весняного книжкового ярмарку з 7  по 10 квітня 2011 року на стенді книгарні «Сяйво», розташованої  в Першій виставковій залі. 7 квітня о 14.00 на стенді книгарні на захист книжкової справи України демонструватиметься увертюра з балету «Захоплення книгарні «Сяйво» на лібрето Леоніда Черновецького у виконанні відомої балетної трупи.
 
8 квітня об 11.00  в Другій виставковій залі, майданчик  «Майстер-кляса» проходитиме прес-конференція, присвячена останнім подіям боротьби за книгарню «Сяйво»..
З 7 по 10 квітня в період роботи виставки на стенді книгарні «Сяйво» в холі, при вході до Експоцентру «Спортивний» демонструватиметься виставка фоторобіт, знятих під стінами книгарні «Сяйво. Автори: Наталія Кравчук, Сергій Руденко, Леся Коверзнєва. Партнер виставки –  книжковий портал «Буквоїд». Звертаємось за допомогою до всіх, кому все ще небайдужа культура та доля книжкової справи в Україні! Приєднайтесь до нас і підтримайте ініціативу «СЯЙВА» у зборі підписів під листом-зверненням до урядовців на захист книгарні та книжкової галузі України. Звертаємось до Вас за допомогою в збереженні легендарної книгарні «Сяйво», приміщення якої, незважаючи на усі Укази, Закони, Постанови Верховної Ради тощо на підтримку українського книговидання та книгорозповсюждення, було продано у вересні 2009 року на підпільному аукціоні компанії «Абріль-Студіо» за символічну ціну (менше 300 тис. дол.), а потім, відповідно до рейдерської схеми на чолі із зятем Л. Черновецького – В. Супруненком, депутатами О. Супруненком, Д. Комарницьким та їх другом Р. Корнієнком, було силовим чином захоплене організованою групою, частина якої окуповує книгарню і зараз. Історія книгарні «Сяйво» нараховує понад 65 років. Протягом всього життя вона була (до захоплення бандитами) Храмом українського духу і красного Слова, Парнасом для письменників і духовною Меккою для українських читачів. «Сяйво» відвідували такі видатні діячі культури, як М. Рильський, П. Тичина, О. Вишня, А.Загребельний, В. Скляренко,  П. Воронько, В. Козаченко, В. Яворівський, Д. Павличко, О. Довгий, І. Драч, художники, актори, політики, журналісти, політологи.   Координатори акції: Лазуткіна Олена Тел. (067)323-21-32 Валова Юлія Тел. (067)406-12-61
Постійна адреса матеріалу: http://bukvoid.com.ua/events/bookmarket/2011/04/03/172909.html
Copyright © 2008 Буквоїд
При повному або частковому відтворенні посилання на Буквоїд® обов'язкове (для інтернет-ресурсів - гіперпосилання). Адміністрація сайту може не розділяти думку автора і не несе відповідальності за авторські матеріали.