Буквоїд

Горор від Крюґера

Коли я довідався, що у Вано Крюґера виходить книжка з назвою «Ніжна Посмішка Берії», я здивувався, відзначивши подумки, що тема репресій, сталінщини, звісно, завжди залишатиметься актуальною, проте на цю мить вона дещо підів’яла.
Прочитавши збірку, я зрозумів одну річ, а саме: Крюґер використав архетипічні образи зла, застосувавши принципи Голівуду. Сталін, Ленін, Берія, Дзержинський та інший паноптикум були віддалені від історії, набувши рис героїв фільмів жахів. Повсталі з пекла реальні історичні персонажі наче стоять над долею решти мешканців цієї поетичної збірки: маніяків, прокажених, шизофреників, онаністів, збоченців та іншої подібної публіки. Подробицями їхнього життя наповнено книгу. Ось такі побутові міркування, що можуть налякати будь-кого:   Маленька красива дівчинка   Приємно бачити Маленьку красиву дівчинку, Маленьку красиву маленьку дівчинку, Милу маленьку дівчинку В червоному платтячку вище колін.   Ніколи не знав, Що я зґвалтую Маленьку красиву дівчинку В червоному платтячку вище колін.   Для гвалтівника світ дівчинки як танець. У парі з нею він проживає епізоди власного життя. Лірик позбавлений навіть зачатків совісті просто тупо промовляє повторює про себе «па» цього страшного балету.   Той же ритм звучить у вірші «Порноробота»   Хочу по-материнському обійняти порноакторів. Хлопців, В них-бо Такий змучений вигляд в цьому кіні. Треба якось втішити їх. Тяжка в них робота.    В дівчат робота легша – – тут, в основному, міміка. І вокальні дані, звичайно: Всілякі там стогони, крики...   В хлопців робота тяжча – – трудитись, трудитись, трудитись. За мімікою можна навіть не слідкувати, Режисери не дуже пильнують за цим.   Зате член, наче поршень, Повинен працювати постійно, Рухатись ритмічно Туди і сюди, Туди і сюди, Сюди і туди [це те, про що ви подумали зараз].   Безглуздий ритм безглуздого життя. Дно людства. На початку я не дарма заговорив про фільми жахів. Так само як герой культового фільму «Жах на вулиці В’язів» Фреді Крюґер, який витонченими методами тероризував людей, використовуючи їхні слабкості, поет Вано Крюґер, проникаючи в долю всього цього людського лушпиння, показує зворотній бік світу. Кожен вірш збірки, це, фактично, епізод кінострічки про Апокаліпсис, знятої режисером Крюґером. Кіно вийшло, безумовно, захоплюючим і вимагатиме продовження.    
Постійна адреса матеріалу: http://bukvoid.com.ua/reviews/books/2011/03/28/131008.html
Copyright © 2008 Буквоїд
При повному або частковому відтворенні посилання на Буквоїд® обов'язкове (для інтернет-ресурсів - гіперпосилання). Адміністрація сайту може не розділяти думку автора і не несе відповідальності за авторські матеріали.