Буквоїд

Юрій Андрухович: Раджу обов’язково прочитати «Ґоттланд» Маріуша Щиґела

21.02.11 07:15 / Буквоїд
На питання порталу «Буквоїд»: «Що читати?» відповідає Юрій Андрухович.
-  Що Ви читали останнім часом? Що сподобалося, а що - ні?
- Захоплено проковтнув «чеську дилогію» польського документаліста Маріуша Щиґела «Ґоттланд» і «Зроби собі рай». Перша побачила світ також і у нас (переклад Богдани Матіяш). Друга готується до друку. Я їх читав в оригіналі і отримав масу задоволення, це просто-таки сенсаційна книжка. Чехія і чехи набувають у ній просто-таки інопланетного виміру.
Плюс: історично-популярна розвідка Андрія Козицького та Степана Білостоцького «Кримінальний світ старого Львова» - сюжети так і просяться в роман.
Плюс: «Винные лавки» Ігоря Померанцева (її саме дочитую) - книжка елеґантна і дуже прониклива.
Усе перелічене дуже сподобалося. Такого, що може не сподобатися, не читаю, тому на друге питання не маю відповіді. - Що рекомендуєте почитати?
- Згаданого Щиґела обов´язково. «Груші в тісті» Юрія Винничука. «Ботакє» Тараса Прохаська. Варто, мабуть, нарешті й «Записки українського самашедшого» прочитати, бо якось руки все не доходять. Почав - і на 20-й сторінці зупинився. Тобто я цю останню позицію передусім собі самому рекомендую.

- Що збираєтесь прочитати найближчим часом?
- На черзі дві книжки. Добираюся нарешті до Жаданового «Ворошиловграду». За ним – «Мультики» Михаїла Єлізарова. Кажуть, наче він там трохи описав Франківськ часів свого дитинства. Побачу, яке в нього воно було.
Постійна адреса матеріалу: http://bukvoid.com.ua/reviews/that to read/2011/02/21/071537.html
Copyright © 2008 Буквоїд
При повному або частковому відтворенні посилання на Буквоїд® обов'язкове (для інтернет-ресурсів - гіперпосилання). Адміністрація сайту може не розділяти думку автора і не несе відповідальності за авторські матеріали.