Буквоїд

Олександр Гаврош номінований на премію Лесі Українки

12.02.11 09:46 / Буквоїд
Львівське «Видавництво Старого Лева» висунуло три книжки свого автора, ужгородця Олександра Гавроша на здобуття літературної премії імені Лесі Українки.
Згадана премія заснована у 1972 році і присуджується за кращі твори для дітей. З 2004 року нею опікується Кабінет міністрів України. Тричі лауреатами найпрестижнішої премії для українських дитячих письменників ставали закарпатці: Володимир Ладижець (1985 рік), Степан Жупанин (1994) та Галина Малик (2003).  Про це повідомляє «».Закарпаття онлайн Дитячі повісті Олександра Гавроша вже здобули визнання. «Неймовірні пригоди Івана Сили, найдужчої людини світу»  перевидані вдруге. «Пригоди тричі славного розбійника Пинті» визнавалися кращими у Всеукраїнському рейтингу «Книжка року». Нова повість «Галуна-Лалуна або Іван Сила на Острові Щастя»  у цьому ж рейтингу за 2010 рік отримала третє місце. Нещодавно в Києві у Національній Спілці письменників України відбулося обговорення творчості закарпатського письменника, яке організувало творче об´єднання дитячих письменників. Добре слово про книжки закарпатця мовили попередні лауреати премії Лесі Українки Анатолій Качан та Зірка Мензатюк, голова Київської організації НСПУ Віктор Баранов, відомий поет Павло Вольвач. Дитяча письменниця Лариса Ніцой підтвердила вміння героїв О.Гавроша полонити дитячі серця – її власний син тричі просив перечитувати історії розбійника Пинті. На те знайшлася єдина рада – купувати книжки про Івана Силу. «Там, принаймні, «двотомник» – на довше вистачить», - зізналася пані Лариса. Сам закарпатський номінант на здобуття цьогорічної премії імені Лесі Українки до своїх шансів ставиться спокійно. «Серед двадцяти претендентів є дуже поважні люди. Зокрема, Леся Воронина, Юрій Логвин, Надія Гуменюк. У такому відносно молодому віці (39 років) ще нікому цієї премії не присуджували», - з посмішкою коментує Олександр Гаврош.
Постійна адреса матеріалу: http://bukvoid.com.ua/events/premii/2011/02/12/094615.html
Copyright © 2008 Буквоїд
При повному або частковому відтворенні посилання на Буквоїд® обов'язкове (для інтернет-ресурсів - гіперпосилання). Адміністрація сайту може не розділяти думку автора і не несе відповідальності за авторські матеріали.