Буквоїд

Рік без «Сяйва»

08.02.11 14:38 / Буквоїд
Рівно рік тому, 8 лютого 2010 року, невідомі захопили столичну книгарню «Сяйво». Відтоді перестав існувати один із найкультовіших книжкових магазинів Києва.
«Вбивали» книгарню близько 50 осіб у чорних шапочках. Вони увірвалися до магазину і викинули працівників на вулицю без верхнього одягу та речей. Співробітникам міліції, які прибули не місце події, було пред’явлені папери, відповідно до яких новим директором магазину призначено Ростислава Корнієнка, директора ТОВ «Орфей», колишнього бізнес-партнера власника мережі «Книжковий супермаркет» Костянтина Клімашенка. Який, до слова, був довіреною особою магазину «Сяйво».   Як пояснював рік назад «Буквоїду» Костянтин Клімашенко, мова йшла про рейдерську атаку з боку Ростислава Корнієнка та тих осіб, які за ним стоять. «Мета – вижити книгарню із приміщення і перетворити її на бутік. Пан Корнієнко жодного стосунку до магазину немає. Печатка і усі документи знаходяться у директора магазину Алли Лазуткіної», - пояснив він. Водночас Ростислав Корнієнко, із яким також поспілкувався «Буквоїд», заявив, що саме він є законним директором ТОВ «Книгарня «Сяйво». «Мені належить 50% акцій цього підприємства. Утім, попри це пан Клімашенко, встановив контроль над «Сяйвом». Оскільки дотепер йшли судові спори, ми не могли зайти у книгарню. Тепер же для цього є усі законні підстави. Наш адвокат надав документи, які засвідчують: саме я є легітимним директором  магазину. Я хочу розібратися, чому магазин загальною площею 350 квадратних метри і з орендною ставкою у 33 гривні за квадратний метр віддає у суборенду площу комерційним структурам. І при цьому діяльність є збитковою». На запитання, для чого йому потрібні були молодики спортивної статури, аби взяти під контроль «Сяйво», Ростислав Корнієнко відповів: «Це люди, які збиралися у цьому приміщенні робити ремонт. Для цього ж ми і заварили листами вікна книгарні».  Тоді ж пан Корнієнко запевняв: за кілька місяців на місці «Сяйва» буде засновано новий книжковий магазин. Утім, за рік, що минув цього не сталося. Численні акції протесту за участю політиків та літераторів проти за закриття «Сяйва» результатів також не дали. І, схоже, за нинішніх умов сподіватися на те, що на захист книгарні вступиться влада також не варто. Далі буде? Згадаймо події річної давності. Костянтин Клімашенко Ростислав Корнієнко Фото: Буквоїд, Олексія Фурмана
Постійна адреса матеріалу: http://bukvoid.com.ua/events/bookmarket/2011/02/08/143818.html
Copyright © 2008 Буквоїд
При повному або частковому відтворенні посилання на Буквоїд® обов'язкове (для інтернет-ресурсів - гіперпосилання). Адміністрація сайту може не розділяти думку автора і не несе відповідальності за авторські матеріали.